První novinkou je, že v novém školním roce má škola hned dvě třídy prváků.

„Obor obchodní akademie se zaměřením na informatiku a cizí jazyky, a obor ekonomické lyceum a ekonomika a podnikání se zaměřením na sportovní management," uvedl člen pedagogického sboru OA Neveklov Marek Hašek s tím, že jejich nováčci už mají za sebou společné seznamování v rámci adaptačního pobytu na Měříně.

Nejen ti se tak mohou těšit například v září na studenty gymnázia z německého Sprembergu, které bude obchodní akademie hostit v rámci výměnného pobytu.

Studenty neveklovské školy čeká i několik projektových dnů. Například oslaví Den jazyků, Bezpečnostní den, seznámí se s činností neziskové organizace Centrum Narovinu a zapojí se do programu Partnerství mezi českými a keňskými školami. V rámci hodin ekonomiky se vyšší ročníky seznámí s projektem Bankéři do škol. Říjen a listopad pak nabídne žákům základních škol lákavé soutěžní dny s tématy Ovládněte s námi trh, Zachraňte Afriku či Navrhni svůj dům.

„V období od listopadu až do února připravujeme několik dnů otevřených dveří, kam jsou srdečně zváni všichni zájemci o studium. V polovině listopadu se zástupci školy zúčastní veletrhu středních škol s názvem Burza škol v Benešově na Karlově," poznamenal Marek Hašek.

V letošním školním roce se opět rozjede činnost studentské společnosti DOORS, která připravuje řadu zajímavých akcí pro žáky školy, ale i pro širokou veřejnost, jako je účast na dobročinných činnostech v regionu, pomoc potřebným, návštěvy mateřských škol, dětských domovů nebo třeba účast na slavnostech města. Jeden z dlouhých únorových večerů bude patřit budoucím maturantům a všem příznivcům školy, kteří se můžou přijít pobavit na maturitní ples.

„V rámci celého školního roku se pak mohou studenti těšit na bohatý program, doplňující a přesahující výuku. Například projektový týden, lyžařský výcvikový kurz, několik divadelních představení, exkurzí, besed, soutěží, sportovních kurzů, výletů," popsal akce školy její zaměstnanec a dodal, že na škole bude působit kapela High Hopes, kterou tvoří studenti všech ročníků.