„Dneska nepůjde o klasickou pohádku, ale o takový muzikálek s texty Jiřího Žáčka," prozradila v úvodu kastelánka týneckého hradu Magdalena Timplová s tím, že sestry Hruškovy nevystupují na týnecké Letní divadelní scéně v žádném případě poprvé.

Naopak. Do Týnce jezdí už řadu let, a jejich vystoupení sklízí pokaždé, nejen od dětských diváků, ale i jejich dospělého doprovodu bouřlivé ovace.

„Obě dámy velice rádi zveme. Například před dvěma týdny tady vystupovala Eva Hrušková se svým manželem Janem Přeučilem s pohádkou Staré pověsti české, a bylo to naprosto úžasné," poznamenala Magdalena Timplová, která zaklepala na dřevo, že i při letošním vrtkavém počasí jim zatím ani při jedné pohádce nepršelo.

Věří, že počasí bude přát tedy i jak Janu Hrubcovi, který dorazí se svým Dřevěným divadlem a s pohádkou Princezna na hrášku na týneckou divadelní scénu už příští víkend, tak všem ochotnickým divadelním spolkům, které v sobotu 
27. srpna vystoupí na již tradičním Ochotnickém divadelním festivalu.

„Ten pořádá náš ochotnický divadelní spolek Netopýr vždy na závěr Letní divadelní scény v Posázaví, a zve na něj různá ochotnická divadla z okolí, šermíře, a tak. A my, jako náš divadelní spolek Netopýr na něm budeme od 19.30 hrát Soudné sestry od Terry Pratchetta," dodala kastelánka hradu Týnec nad Sázavou. Tentokrát už půjde o reprízu. Premiéru měla tato hra v dubnu letošního roku.