Lékař nyní žádá po bývalém a vlastně i současném zaměstnavateli, Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, odkud byl po incidentu propuštěn z místa primáře stomatologického oddělení, náhradu ušlé mzdy.
Se všemi odvody se jedná celkem o zhruba pět milionů korun.
Vyhazov v roce 2010 totiž letos v únoru Okresní soud Benešov označil, kvůli Seidlově zdravotnímu stavu, v němž se v tu dobu nacházel, za neplatný. A lékař je v nemocnici proto dál zaměstnancem. Zatím ale nepravomocně.
Kvůli tomu se zubař vykonávající svou praxi i po rozsudku, který shledal, že se pedofilního skutku dopustil, ale není za něj trestně zodpovědný, nyní obrátil na nemocnici.
„Dostali jsme od doktora Seidla návrh předžalobního řešení této situace," potvrdil ředitel nemocnice Petr Hostek.
Management nemocnice má kromě předžalobního návrhu v ruce také soudní rozhodnutí. To potvrzuje neplatnost výpovědi a trvání pracovního poměru. A to přes to, se Pavel Seidl od roku 2010 v benešovské nemocnici, jako lékař ve službě, neobjevil.
„Nebyl k tomu důvod, protože jsme neměli rozhodnutí soudu o neplatnosti jeho výpovědi," vysvětlil ředitel zdravotnického ústavu. „Ve výpovědi byly uvedeny skutečnosti, které byly naprosto jasné a dál jsme se tím nezabývali," potvrdil Petr Hostek
s tím, že rozsudek vedení nemocnice překvapil a proti nepravomocnému verdiktu Okresního soudu Benešov, ohledně neplatnosti výpovědi primáři Pavlu Seidlovi, se odvolalo.
„Nyní čekáme, jak o případu rozhodne vyšší instance, tedy krajský soud," řekl pro Benešovský deník ředitel nemocnice Petr Hostek, který okamžité a rychlé řešení od stolu, odmítá.
„Jako člen představenstva a ředitel nemocnice nemohu bez vyčerpání všech možností říci, že požadovanou částku hned zaplatíme. Mohl bych tím způsobit naší akciové společnosti škodu, protože bych se nechoval jako dobrý hospodář," dodal Petr Hostek.
Žádost o vyjádření Pavla Seidla k pokračování jeho případu, nebylo včera možné zajistit.
„Pan doktor dnes neordinuje a jeho soukromé číslo vám nedám," uvedla včera na dotaz Benešovského deníku žena na telefonním čísle Seidlovy vlašimské ordinace.
Zatímco kauza Pavla Seidla v případu pohlavního zneužití, se jeho bratra Zdeňka Seidla, předsedy představenstva akciové společnosti Nemocnice Benešov nikterak nedotkla, její pokračování už ano.
Kvůli vstupu benešovské nemocnice do případu, i když zatím jen v předžalobní podobě, jednala Valná hromada akciové společnosti Nemocnice Benešov, což je fakticky Rada Středočeského kraje. Ta Zdeňka Seidla odvolala z představenstva benešovské nemocnice.
„Ukázalo se, že se soud přiklonil na stranu mého bratra a za těchto okolností by pro mě bylo těžké v představenstvu nemocnice dál být. A právě to jsem sdělil Valné hromadě akciové společnosti," vysvětlil své odvolání profesor Zdeněk Seidl.
„Pan Seidl byl odvolán na jednání valné hromady sedmadvacátého dubna a o jeho nástupci na funkci předsedy představenstva zatím není rozhodnuto. Stát by se tak mělo během června," uvedla k tomu Nicole Mertinová, tisková mluvčí Středočeského kraje.
Případ dentisty Pavla Seidla se odehrál v roce 2010. Zubař tehdy, podle obžaloby, osahával jedenáctiletou dívku a sedmiletá dvojčata.
Soudkyně Okresního soudu v Benešově Ivana Doubková 17. dubna 2012 vynesla zprošťující rozsudek s tím, že Seidl má nastoupit na ochrannou léčbu.
„Podle důkazů byl skutek trestného činu naplněn," uvedla tehdy benešovská soudkyně Ivana Doubková a zubaře zprostila obžaloby kvůli jeho zdravotnímu stavu.
Seidlovi od vězení pomohlo to, že vyšetření EEG, kterému se podrobil až s odstupem času, zjistilo, že má mozkové poškození, které souvisí s nádorovým onemocněním.
„Přesvědčilo mě lékařské vyšetření neurologa, které je objektivní a měřitelné," řekla k tomu v dubnu 2012 soudkyně Ivana Doubková, podle níž si poškozené děti nic nevymyslely, jak to tvrdila Seidlova obhajoba. Děti totiž například popsaly detailně i pokoj, kde k incidentu došlo.