Sbor dobrovolných hasičů u zbrojnice pořádal 3. přehlídku rádiem řízených modelů, z nichž byly některé schopné kromě pojíždění vysokou rychlostí po trávě i skákat, uvézt dítě či dospělého i předvádět například nakládku písku.

„Letos se setkání zúčastnilo 15 modelářů z celých Čech, například z Tábora, Prahy či Adršpachu, s třiatřiceti modely,“ uvedl Bohuslav Králík, velitel sboru.

V sobotu odpoledne na rej modelů, jenž byl doprovázený předvedením hasičské zásahové techniky výjezdové jednotky, dorazilo 120 dospělých a minimálně stejný počet dětí.

„Předchozí ročníky jsme pořádali na asfaltové ploše, ale tady na trávě je to pro diváky i modeláře mnohem záživnější a snáze se uhlídá bezpečnost při ukázkách. Uvažovali jsme také o zařazení leteckých modelů, ale pro jejich předvádění není vhodná plocha, který by splňovala parametry a překáží zde stromy i elektrické vedení,“ poukázal velitel sboru.

I když se do areálu vybíralo symbolické vstupné, bez finanční podpory Mikroregionu Džbány by se těžko uskutečnilo. „Účastníkům hradíme jen částečné náklady na cestu a občerstvení,“ poukázal Bohuslav Králík.