Stravovací provoz, jehož zaměstnanci seve středuzapojí do stávky, využívají žáci základní školy, studenti obchodní akademie a předškoláci z mateřské školy. „Stávky se zúčastní pouze zaměstnanci školní jídelny. Pro předškoláky uvaří jedna z kuchařek,“ uvedla Hana Vitejčková, tajemnice neveklovské radnice, v níž budou zaměstnancive středuvyřizovat v úředních hodinách běžnou agendu. „Do Prahy protestovat nejedeme,“ dodala tajemnice.

Běžné fungování městského úřadu deklarovala také tajemnice sedlecko – prčické radnice. „Stávky se nezúčastníme. Kanceláře budou plně obsazené. Máme od 8 do 17 hodin běžný úřední den, vždyť tu jsme pro lidi,“ řekla Jana Typtová.

Ani ve Voticích si úřednícive středuneudělají volný den. „Žádný ze zaměstnanců protest nenahlásil. V kancelářích a u přepážek se uskuteční běžný úřední den,“ ujistila tajemnice městského úřadu Jaroslava Ptáčková.

Ani daňoví poplatníci se nemusí bát, že by ve středuv Benešově nemohli přijít zaplatit daně nebo předat do podatelny daňové přiznání. „Fungujeme jako v úřední den,“ potvrdil ředitel finančního úřadu Josef Kuklík.

V benešovské Základní a mateřské škole na Karlově se uskuteční standardní výuka. „Neprotestujeme,“ konstatoval ředitel Svatopluk Česák.

„S protesty sympatizujeme, ale nestávkujeme. Výuka ve škole, provoz ve školní družině i ve sportovní hale se uskuteční podle rozvrhu,“ vysvětlila Milena Prášková, ředitelka benešovské ZŠ Jiráskova s tím, že se podle plánu se ve středu v tělocvičně od 8 do 16 hodin uskuteční okresní kolo florbalového turnaje, na nějž je přihlášených deset školních družstev.

Ve třetí benešovské základní škole v Dukelské ulici je ve středu běžná výuka, včetně provozu školní družiny. Navíc se uskuteční od 15 do 18 hodin dlouho připravovaný Vánoční jarmark.