Czech Point

U vstupu do areálu Táborských kasáren zřídí policie spolu s dalšími organizacemi kontaktní centrum pro pomoc návštěvníkům v nouzi. „Očekáváme, že stanoviště Czech Pointu bude hodně vytížené,“ poznamenal Pavel Mareš, vedoucí územního odboru.

Cizinecká policie
V areálu Sázavafestu se také budou pohybovat pracovníci cizinecké policie pro řešení problémů cizojazyčných osob. V nočních hodinách budou s pomocí infrakamery prohlížet zákoutí bývalých kasáren a parkoviště, zda tam nedochází ke krádežím nebo jiné trestné činnosti.

Vrtulník
Prostor hudebních vystoupení i dopravní situaci v Benešově a okolí bude průběžně monitorovat helikoptéra s videokamerou, z níž bude obraz přenášený na monitor umístěný v řídícím štábu v sídle vedení okresní policie v Čechově ulici.

Zásahová jednotka
Pro případ pořadateli nezvládnutelného chování většího počtu například opilých osob bude v záloze poblíž nádraží v pohotovosti přibližně třicetičlenná zásahová jednotka včetně psovoda a pyrotechniků. Předvojem těžkooděnců bude antikonfliktní tým složený z policistů s psychologickou průpravou pro smírné urovnání konfliktů.

Kriminalisté
Běžným, zejména kapesním krádežím a jiné majetkové nebo násilné trestné činnosti, se budou snažit zabránit kriminalisté v civilu, jež se budou pohybovat jako běžní diváci v davu. V případě zadržení kriminálně závadové osoby jim přijde na pomoc eskortní skupina, která polapeného odveze na služebnu k protokolu a případně do Prahy. „Cely zadržení už máme předem na příští víkend zarezervované,“ ujistil policista Pavel Mareš.