„Děda nadhodil, že ve sboru nahlásil, že se do miss přihlásím, tak ať s tím naložím, jak uznám za vhodné. Přihlášku jsem poslala na poslední chvíli a nikomu nic neřekla, ani dědovi. Až babička našla našla mojí fotografii v Deníku, tak to prasklo,“ nastínila Karolína Krotilová počátek postupu do finále.

Hasička, působící u vesnických hasičů šest let, prožila po ukončení sedlčanského gymnázia půl roku na jazykovém pobytu v Austrálii a nyní studuje prvním rokem na hospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické obor podnikání a management.

A co po škole?
„Mohla bych podnikat nebo být manažerkou. Uvidím, nechám tomu volný průběh,“ konstatovala finalistka, která začala působit v hasičském spolku neoficiálně ve 14 letech a pak začala v požárním sportu soutěžit naplno.

Při útoku má na starosti rozdělovač nebo sací koš a běhá sto metrů překážek. Většinou při okrskových nebo pohárových soutěžích.

„Je nás ve sboru málo. Nesoutěžíme pro nějaký extrémní výkon, ale pro radost. Sejdeme se, popovídáme si, nacvičíme nebo při brigádách opečováváme naší vesničku na levém břehu Vltavy nedaleko Kamýka,“ svěřila se jedenadvacetiletá dívka.

Při zkoušce na pódiu amfiteátru neměla Karolína ještě doladěnou volnou disciplínu, při níž ale určitě využije devítileté taneční působení ve folklórním souboru Kamýček, jež hodlá propojit s hasičskou tématikou. Ta je jediným závazným kritériem pro druhé vystoupení kandidátek při hasičském dni.

Při korunovaci asi zařádí emoce
„Při castingu mě příjemně překvapila porota, která nás podporovala,“ ocenila hasička průběh předvýběrového kola, jež jí katapultovalo do finále.

„Doufám, že do jeho vypuknutí o své účasti řeknu svým kamarádům a známým, a že v hledišti bude plno lidí, kteří mě podpoří. Budu se snažit dělat, co se ode mne očekává a užít si třetí květnovou sobotu naplno,“ doufá obyvatelka obce Velká, která má trošku respekt z povinného rozhovoru s moderátorem Alexandrem Hemalou, jehož na pódiu bude doprovázet benešovská první mezinárodní hasičská Miss Iva Šímová.

„Když bude otázka nějaká záludná, hodím na ně očko, ať se mne zeptá na něco jiného,“ usmála se Karolína Krotilová. Pokud by hasička získala některou z šerp pro miss, vicemiss nebo miss sympatie, jaká by byla její první reakce?

„Toho se bojím nejvíce, protože moje reakce jsou občas přehnané. Bojím se co řeknu, jak se zachovám. Rozhodně to ale nic rozumného nebude,“ přiznala se finalistka, která dobrovolným hasičům vzkazuje, ať se hasičiny drží. „Je to dobrá věc. Dokážeme si užít zábavy a pomoci druhým. Určitě se přijďte na Konopiště podívat,“ vyzvala Karolína Krotilová.