Zimního Hasíkova dobrodružství si pod Blaníkem užívalo sto padesát dětí z celého Benešovskas více než padesáti členným dospělým doprovodem a dalšími 17 pořadateli na jednotlivých stanovištích.

„Den začal příjezdem do Louňovic pod Blaníkem, kde děti pokračovali pochodem naučnou stezkou do Kondrace. Cestou plnily stanovené naučné a poznávací úkoly,“ informoval Markéta Šebková, alias Vrchní Hasík.

„Po občerstvení v Kondraci bylo pro účastníky připraveno sedm stanovišť na hřišti , kde děti ukázaly své vlohy a fyzickou zdatnost,“ upřesnila Markéta Šebková.

Soutěžní družstva ke splnění disciplín potřebovala kromě energie jeden netradiční dopravní prostředek na jízdu na sněhu a jedny sáňky nebo boby, zápisník a tužku.

Kromě toho se každý soutěžící na téměř celodenním program musel vybavit ešusem nebo misku a lžíci, oblečením na převlečení i svačinou, byť hostinu pro účastníky pořádající sbor zajistil.

Celý program byl připravovaný pro zimní podmínky ve sněhu, ale pro případ oblevy na malé hasíky čekalo přetahování, házení hadic na cíl, spojování hadic i štafeta.