Pokud míří směrem do Týnce nad Sázavou, doveze je do Davle k vlaku pouze linka označená „R“. Druhá náhradní linka „V“ je určená výhradně pro cestující mířící do Skochovic nebo Vraného nad Vltavou.

„Dvě trasy náhradním autobusové dopravy jsou zavedené s ohledem na odlišné vedení silničních komunikací,“ zdůvodnila Správa železniční dopravní cesty.

O týden později čekají při denních výlukách na pasažéry dokonce tři různě barevně odlišené trasy náhradní autobusové dopravy. Přerušení vlakového provozu mezi Skochovicemi a Jílovým u Prahy je naplánované od pondělí 11. do 15. dubna vždy mezi 7.45 a 16 hodinou.

Linka A (červená) - pojede ze stanice Měchenice, kde bude přestup na a z vlaků směr Praha přes náhradní zastávky Davle obec (na levém břehu zhruba 5 minut od nádraží), Chlomek, Petrov, Jílové učiliště a náměstí k nádraží, kde bude přestup na vlaky směr Čerčany.

Linka B (modrá) - pojede z Měchenic přes zastávku Davle a Hradištko do obce Pikovice a k mostu u železniční zastávky.

Linka C (zelená) - je trasovaná ze zastávky Jílové u Prahy učiliště, kde bude zajištěný přestup na autobusy červené linky A Měchenice - Jílové u Prahy a opačně, do zastávek Luka pod Medníkem (zastávka autobusů PID) a Luka pod Medníkem u železniční zastávky.

U navazujících vlakových spojů je předpokládané zpoždění do 10 minut.