Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba obchvatu Olbramovic musí začít do dvou let

Olbramovice – Neexistující obchvat obce je jedním ze špuntů provozu vozidel mezi Prahou a Táborem. Záměr přeložky silnice I/3se táhnez minulého století. Do dubna 2014 by ji měli stavbaři dokončit.

7.6.2011
SDÍLEJ:

V dopravních špičkách projede obcí přes tisíc vozidel za hodinu. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Příprava přeložky silnice I/3 mezi Olbramovice a její část Městečko se táhne od 90. let minulého století, kdy byla dokončená přeložka kolem Bystřice a později přemostění přes železniční zastávku Tomice.

Investor, Ředitelství silnic a dálnic, musí letos dokončit majetkoprávní vyrovnání s majiteli pozemků. To se táhne už šest let a do konce příštího roku musí získat stavební povolení alespoň na jeden objekt budoucího obchvatu. Jinak hrozí ukončení platnosti územního rozhodnutí.

Kolečko administrativních procedur, rozhodnutí orgánů státní správy, samosprávy, organizací i zájmových uskupení, by se muselo opakovat. To by znamenalo další zpoždění o dva až tři roky.

Platný posudek vlivu stavby na životní prostředí (EIA) je z dubna 1996, investiční záměr byl zveřejněný v červnu 2002 a územní rozhodnutí je
v platnosti od listopadu 2004.

Po zajištění dokumentace pro výběr dodavatele obchvatu za 517,558 milionů korun plus DPH má stavba začít v dubnu 2013. O rok později se předpokládá její zprovoznění.

Po stávající silnici I/3 vloni projíždělo prostředkem obce 14 tisíc, v roce 2005 to bylo téměř 19 tisíc vozidel denně.

Obchvat v délce skoro 3,5 kilometru povede východně od Olbramovic přibližně 50 až 100 metrů od obytné zástavby v mělkém zářezu. Přeložka se ve směru od Benešova napojí na dopravními nehodami proslulou šikanou jižně od železniční tratě.

Křižovatka s komunikací do Tomic a Zahradnice bude úrovňová s odbočovacím pruhem k Čapímu hnízdu. Východně od Olbramovic vznikne mimoúrovňová křižovatka se silničkou do Semtína a Mokřan.

Tam budou z obce přemístěné i autobusové zastávky s přístupem po bezbariérových chodnících. Negativní vlivy provozu omezí více než kilometr protihlukových stěn. Přístup pěších z Městečka do obce zajistí podchod, za nímž se I/3 napojí na stávající trasu.

Autor: Ladislav Jerie

7.6.2011
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Brankář Tomeček si protáhne zimní přípravu

Benešovsko – Okresní disciplinární komise OFS Benešov zasedala a trestala. Nejhůře dopadl brankář Nesperské Lhoty Michal Tomeček, který nejenže skončil na podzim, ale protáhne si i zimní přestávku. Největší pokutu, 3000 korun, dostaly za „černocha“ Čechtice.

KRÁTCE: Kvůli volbám se turisté k informacím nedostanou

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

ANKETA: Jdete k volbám?

Benešovsko - Ptali jsme se obyvatelů Benešovska, jestli půjdou k volbám.

OBRAZEM: Spirituál Kvintet vystoupil ve Vlašimi k poctě Farní charity

Vlašim - Farní charita Vlašim slaví 25 let od svého vzniku. Ke svému výročí uspořádala také benefiční koncert skupiny Spirituál Kvintet. Ten se původně měl uskutečnit 5. října, ale z důvodu nemoci jednoho z členů kapely byl přeložen až na úterní večer 17. října. Do vlašimského kostela sv. Jiljí, kde se koncert konal, dorazilo mnoho posluchačů, kteří zaplnili celý kostel a vystoupení si náramně užili. Některé písně společně se zpěváky zpívalo dokonce celé obecenstvo. Na konci hudebního představení ocenili přítomní um skupiny ovacemi ve stoje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení