Na protest proti kauze v základní škole, v níž se podle ní, jak uvedla před týdnem pro Benešovský deník, neřeší podstata stížnosti žákyň deváté třídy na chování zástupce ředitele, ale hledají se iniciátoři z řad dospělých.

„O zájmu této současné zastupitelky a předsedkyně kontrolního výboru na uklidnění situace také vypovídá její mediální vystoupení v tisku dnešního dne (sobota 11. června – pozn. red.)," uvedl starosta Martin Richter.

„On je totiž jeden velký problém, pokud by se nám povedly rozjeté akce a škola bez problémů fungovala, ukázala by se možná její úspěšnost ve funkci starostky v úplně jiném světle. Takže je úplně jedno, co vše se na pracovním setkání zastupitelů probíralo, že měla neomezený prostor pro své dotazy a prezentaci svých postojů, do novin napíše jen to, co se ji zrovna hodí, přesně dle hesla – účel světí prostředky," informoval dva dny před zasedáním obyvatelé Čerčan a rodiče dětí.

Situace v základní škole se propírala i na zastupitelstvu, které mělo podle původního programu projednávat především ekonomické záležitosti. Starosta zopakoval, podle přítomných občanů velmi důrazně nahlas, svůj postoj. Po jeho invektivách Dana Tomášková odstoupila.

„Rezignovala. Nebudu se k tomu vyjadřovat," ujistil v pátek čerčanský starosta Martin Richter.