„Dobrovolníky čeká prezentace své země a to jak v obci, tak i na místních školách a vesnicích. Zároveň bude jejich pobyt i pracovní, budou pomáhat s organizací a průběhem dětského dne a čeká je  manuální práce v lese," vysvětlila Monika  Zýbalová, vedoucí projektu Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Zahraniční účastníci čtrnáctidenního pobytu z Tchaj-wanu, Jižní Koreje, USA, Španělska a dalších zemí budou o svých aktivitách v Mezně psát blog, který bude dostupný na webových stránkách obce.

„Ve volném čase máme pro dobrovolníky připravené výlety po krásách Středočeského kraje a okolních měst. Cílem je také zapojit je do života místní komunity, budou poznávat české zvyky a samozřejmě budou mít i dostatek volného času k vzájemnému poznávání, odpočinku či hraní her," upřesnila  Monika Zýbalová.

Dobrovolnický projekt s názvem „Discover and enrich the life of Mezno" připravil INEX-SDA ve spolupráci s obcí Mezno a s místním spolkem Mezeňák o. s., který zastřešuje neformální aktivity pro občany