VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstraha předpovědní povodňové služby hydrometeorologů

Benešovsko -  Meteorologové vydali v úterý 25. června v 10.58 výstrahu před vydatným deštěm a následnými povodněmi, které se týkají i Benešovska, jemuž hrozí povodňové ohrožení a nadále o středečního rána vydatný déšť.

25.6.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: www.pozary.cz

Na jev: POVODŇOVÉ OHROŽENÍ (EXTRÉMNÍ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):   od úterý 25.06.2013 11:00  do čtvrtka 27.06.2013 15:00

Středočeský:(BN,KO,KH,ME,MB,NB,PV)  Jihočeský:(CB,CK,JH,PI,TA)      Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký:(DC),Vysočina,       Jihomoravský:(BK,BM,BI,BV,ZN)

Na jev: VELMI VYDATNÝ DÉŠŤ (VYSOKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):  od úterý 25.06.2013 11:00  do středy 26.06.2013 12:00      Královéhradecký:(TU)Liberecký:(JN,LB,SM)

Na jev: VYDATNÝ DÉŠŤ (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):    od úterý 25.06.2013 11:00  do středy 26.06.2013 03:00      Středočeský:(BN,KO,KH,ME,MB,NB,PV), Karlovarský:(KV),       Jihočeský:(JH,TA), Pardubický, Královéhradecký:(HK,JC,NA,RK),        Liberecký:(CL), Ústecký:(DC,CV,MO,TP,UL), Vysočina,Olomoucký:(JE,SU),      

Na jev: POVODŇOVÁ BDĚLOST (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):Praha

od úterý 25.06.2013 16:00  do čtvrtka 27.06.2013 15:00

Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže postupující přes Polsko k severu. Během úterý a zpočátku i noci na středu by mělo ještě výrazněji pršet v Krušných horách, ve východních Čechách, na východě Středočeského kraje, na Českomoravské vrchovině a vydatnější déšť není vyloučený i Jeseníkách.

Očekávané srážkové úhrny jsou 20 až 40 mm.

Nejvýraznější srážky očekáváme na návětří Jizerských hor a Krkonoš, kde by mělo výrazněji pršet ještě v první polovině středy. Srážkové úhrny by zde měly dosáhnout 50 až 80 mm za 24 hodin.

Toky ve srážkami zasažených oblastech budou nadále stoupat. Dosažení 3.SPA předpokládáme na Nežárce, dolní Lužnici, Malši nad Římovem, na dolním toku Sázavy, Novohradce, Chrudimce, dolní Cidlině a horním Labi, Kamenici, v povodí Lužické Nisy (Mandava, L. Nisa). Na Smědé bude pravděpodobně 3.SPA překročený výrazněji.

Druhý nebo třetí SPA bude dosažen vlivem dotoku na Moravské Dyji v Janově,na Jihlavě v Třebíči a na Dyji v Podhradí.

Postupné dosažení 2. SPA se očekává na Černé, horním toku Lužnice a také na horní Jizeře, horní Cidlině, horní Sázavě a Ploučnici.

Na Vltavě v Praze bude v úterý v odpoledních hodinách překročen 1.SPA.

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/Jan Šrámek, Martina Kimlová  ve spolupráci s VGHMÚř

Autor: Ladislav Jerie

25.6.2013
SDÍLEJ:
ČFL: Benešov - Ústí nad Orlicí 1:4.
9

Benešovské trápení prohloubilo Ústí nad Orlicí

Ilustrační foto.
VÍME PRVNÍ

Volební urny se musely stěhovat. Kvůli práci kriminalistů

Konopiště bude patřit běžcům

Benešov - V unikáním prostředí této historické památky se totiž připravuje závod Mattoni Free Run, který nabídne trasu na 5 nebo 10km. "V našem závodu nejde o to být první, ale potkat se dalšími nadšenci, partou kamarádů a užít si nejen běh, ale také prostředí, ve kterém se celá akce uskuteční," říkají k závodu jeho organizátoři, kteří již tři roky pod záštitou Run Czech oficiálně organizují pravidelné výběhy po celé republice.

OBRAZEM: Druhý volební den na Benešovsku

Benešovsko - Přinášíme vám fotografie z druhého volebního dne do poslanecké sněmovny z Benešovska.

Obyvatelé gruzínského města Rustava navštívili Posázaví

Týnec nad Sázavou - Zástupci obyvatel gruzínského města Rustava zavítali tento týden do Týnce nad Sázavou, aby se blíže seznámili s fungováním obecně prospěšné společnosti Posázaví. Jejich úkolem, při návštěvě města na Benešovsku, bylo také získávání informací v oblasti spolupráce samosprávy s podnikateli, neziskovými organizacemi a občany. Kromě Týnce nad Sázavou navštívila gruzínská delegace i Prahu a Karlovy Vary.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení