Na autobusové lince Neustupov – Votice – Vojkov byly už s předstihem upravené odjezdy dvou ranních spojů, aby cestující získali na vlakovém nádraží v Olbramovicích pohodlný přestup na rychlíky do Prahy. Změna časové trasy nevyžadovala další nároky ve financování dopravní obslužnosti Voticka.

Na rozdíl od dalších navrhovaných úprav linek, jenž byly předložené Krajskému úřadu Středočeského kraje k projednání a připomínkování. Finanční podporu lepší provázanosti autobusových spojů přislíbil hejtman Miloš Petera představitelům Voticka už na jaře.

Cestující pocítí změny časů odjezdů už v pondělí, neboť od neděle platí oficiálně změna jízdních řádů autobusových linek v celé republice.

Posílí také osobní vlaková doprava

Se začátkem nového školního roku od čtvrtka 1. září pojede na trati z Olbramovic do Sedlčan v pracovních dnech jeden pár nových vlaků pro zajištění odvozu školáků. Konkrétně půjde o osobní vlak Os 26114 z Olbramovic ve 14.39, který bude mít přípoj od rychlíku z Prahy a osobního vlaku z Benešova i od rychlíku z Českých Budějovic.

Do Sedlčan přijede v 15.07. Motorák se z konečné vrací v 15.35 a do Olbramovic dorazí v 16.10. Doposud byla mezi odpoledními motorovými vlaky ze Sedlčan tříhodinová proluka.

Přidaný spoj na „Sedlčance" tak umožní dřívější návrat školáků z benešovských škol na Vrchotojanovicko a Sedlčansko a podle průzkumu Mikroregionu Voticko jezdí z Votic a okolí do sedlčanských škol asi třicet dětí. Se spojem počítá i návrh nového grafikonu 2016/2017.