Uzavírka od křižovatky s výpadovkou na Vlašim v úrovni točny autobusů u Benešovského potoka ke křižovatce ulic Na Chmelnici a Alšova pro veškerou dopravu začíná ve čtvrtek 18. srpna ráno v 8 hod a potrvá do 18. září.

Obousměrná objízdná trasa pro všechna vozidla povede ulicemi Čechova, Nová Pražská, Hodějovského, Nádražní, Táborská a Hráského.

Pro vybroušení stávajícího asfaltového koberce, položení podkladní vrstvy asfaltu, penetrační vrstvu a položení takzvaného „tichého asfaltu" bude souběžně uzavřená místní komunikace U Mlýna.

Pěší přístup ke všem nemovitostem mají silničáři po celou dobu uzavírky zajistit. V případě nutnosti bude umožněný průjezd vozidlům integrovaného záchranného systému. K parkování vozidel doporučuje benešovská radnice využít přilehlých ulic a odstavných ploch u zimního stadionu nebo v Táborských kasárnách.

Změna nastane i na autobusových linkách

Pravidelná linková autobusová doprava bude využívat zmíněnou objízdnou trasu. Do skončení uzavírky nebudou benešovské městské autobusy linky 1 (konečná – železniční stanice – Kaufland – Pomněnice) ve směru Benešov – konečná stanice zajíždět k zastávce „Na Chmelnici" a autobusová zastávka „U Jatek" bude pro oba směry přemístěná do Ulrichovy ulice. S výjimkou od čtvrtku 1. do soboty 3. září, kdy kvůli pokládce nového asfaltového koberce nezajedou ani tam.

Linkové autobusy zajíždějící pravidelně k autobusové zastávce „Pivovar" se na zmíněnou objízdnou trasu kolem centra Benešova po výstupu a nástupu cestujících otočí ulicemi Zapova, Vančurova a Na Chmelnici.

Autobusové spoje ve směru na Vlašim společnosti Arriva ze zastávky „Pivovar" odbočí doprava do Černoleské ulice a přes Skalici, Podhájí, Pecínov a Budkov najedou na vlašimskou silnici II/112 u struhařovské vlakové zastávky. Linky v opačném směru pojedou po stejné objízdné trase.

Křižovatku benešovských ulic Na Chmelnici a Alšova silničáři nezaberou.