Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba přeložky tratě do Prahy Vršovic se zadrhla

Benešovsko - Cestující vlakem si užívají pohodlnou jízdu po železničním koridoru z Votic až do pražské Hostivaře. Za ní měla v polovině září začít od Záběhlic stavba čtyřkolejné přeložky rušeným seřaďovacím nádražím až do Vršovického osobního nádraží, v němž je projektovaná přestavba kolejiště, prodloužení podchodu a rekonstrukce zastřešení nástupišť.

19.8.2016
SDÍLEJ:

V budoucí zastávce Eden postaví čtyři traťové koleje a plocha vpravo, po níž vede současná trať, zůstane vyhrazená pro budoucí vysokorychlostní trať Praha - Brno.Foto: vizualizace Sudop/SŽDC

Správa železniční dopravní cesty však tento týden náhle zrušila výběrové řízení, čímž se modernizace tratě a výstavba nových stanic Zahradní Město a Eden s návazností na pražskou hromadnou dopravu zpozdí.

„Vyhlášení nové soutěže na tuto stavbu s plánovaným zahájením prací na jaře 2017 lze předpokládat v nejbližších měsících. Zrušení soutěže je zákonný krok. Tuto možnost si zadavatel vyhradil přímo v zadávací dokumentaci konkrétní veřejné zakázky," vysvětlil Benešovskému deníku Marek Illiaš ze Správy železniční dopravní cesty.

Důvodem napřímení dvoukolejné tratě z Benešova do Prahy hlavního nádraží v oblasti Strašnic, kde současná vlaková zastávka zanikne, a městské části Vršovice je zvýšení rychlosti na 120 km/h, dosažení vyšší třídy zatížení a prostorové průchodnosti podle parametrů mezinárodní železniční unie.Do přeložky zaústí i dvoukolejná trať z Malešic.

Přeložka tratě ze Záběhlic do Vršovic osobního nádraží včetně úprav jeho kolejiště, prodloužení podchodu a zastřešení nástupišť 3 732 327 251,42 korun, přičemž z evropských peněz je příspěvek 3 065 733 604,30 korun.

Autor: Ladislav Jerie

19.8.2016
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Brankář Tomeček si protáhne zimní přípravu

Benešovsko – Okresní disciplinární komise OFS Benešov zasedala a trestala. Nejhůře dopadl brankář Nesperské Lhoty Michal Tomeček, který nejenže skončil na podzim, ale protáhne si i zimní přestávku. Největší pokutu, 3000 korun, dostaly za „černocha“ Čechtice.

KRÁTCE: Kvůli volbám se turisté k informacím nedostanou

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

ANKETA: Jdete k volbám?

Benešovsko - Ptali jsme se obyvatelů Benešovska, jestli půjdou k volbám.

OBRAZEM: Spirituál Kvintet vystoupil ve Vlašimi k poctě Farní charity

Vlašim - Farní charita Vlašim slaví 25 let od svého vzniku. Ke svému výročí uspořádala také benefiční koncert skupiny Spirituál Kvintet. Ten se původně měl uskutečnit 5. října, ale z důvodu nemoci jednoho z členů kapely byl přeložen až na úterní večer 17. října. Do vlašimského kostela sv. Jiljí, kde se koncert konal, dorazilo mnoho posluchačů, kteří zaplnili celý kostel a vystoupení si náramně užili. Některé písně společně se zpěváky zpívalo dokonce celé obecenstvo. Na konci hudebního představení ocenili přítomní um skupiny ovacemi ve stoje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení