Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mizerný stav chodníků znemožňuje chůzi, údržbu a jízdu invalidních vozíků

Neveklov –  Část chodníků v městečku je po nedávné rekonstrukci, ale většina v ulicích Neveklova  je ve špatném stavu, znemožňující bezpečnou chůzi i letní a zimní údržbu.

25.9.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Ladislav Jerie

„Opravu chodníků v Benešovské a Táborské ulici se nám podařilo uskutečnit v souběhu s přeložením venkovního elektrického vedení do kabelů, což byla investice správce  sítě. Tím jsme ušetřili 400 tisíc korun. Rekonstrukci potřebují všechny chodníky ve městě," uvedl starosta Jan Slabý.

„Pro jejich opravu máme zpracovaný generel. Kompletně by akce měla stát 18 milionů korun. Předpokládám, že se každý rok opraví postupně alespoň jejich část. Která ulice se upřednostní, je na rozhodnutí budoucí rady a zastupitelstva po komunálních volbách. Já osobně bych se přiklonil k přednostní opravě  chodníku v Pražské ulici do Tloskova," nastínil Jan Slabý.

„Přeci jenom je velmi frekventovaný a vede z města k Centru sociálních služeb, které je v Neveklově největším zaměstnavatelem. Nynější povrch chodníků je hrozný na údržbu, " konstatoval.

Nejhorší je úsek od benzínky k hospodě

„Chodí se po něm hrozně špatně. Nejen nám do práce, ale i našim klientům, zejména těm na invalidním vozíku. Nejhorší je úsek od benzínky k hospodě," upřesnila Eva Vovsíková, pracovnice tloskovského Centra sociálních služeb.

Pro upřednostnění  opravy chodníku mezi Neveklovem podél zámeckého parku do Tloskova hovoří i plánovaná rodinná výstavba mezi školským areálem, pražskou silnicí a kopcem Sýkorec, kde město plánuje 64 parcel.

S financováním rekonstrukcí chodníků  nevidí starosta problém. Podle  nového rozpočtového určení daní dostává město navíc 6,5 milionu korun, s nimiž pokryje základní potřeby města a zbytek výhodně investuje.

„Pro městskou infrastrukturu je nejdůležitější, když funguje," poznamenal Jan Slabý. Což ne zcela platí o krajských silnicích.

Díry suplují  semafor

Zejména příjezdová komunikace druhé třídy  od Jírovic  a Tisem už je zase samá  díra. Serpentiny mezi odbočkou na Chvojen a Přibyšice   jsou  vloni zcela zrekonstruované a mají hladký asfaltový povrch. Ale čím blíže k Neveklovu, tím je na vozovce více záplat i výtluků. Zpomalovací semafor na okraj  Neveklova u silnice II/114 téměř postrádá smysl.

„Semafory svůj účel plní, většina řidičů je respektuje, i když se najdou jedinci, kteří červenou projedou. Ale kvůli stavu příjezdových silnic jsem se už osobně chystal na krajský úřad. Lidé, kteří po tom tankodromu denně jezdí do práce, i dopravci si mi stěžují.

V Benešově se   uskutečnilo setkání starostů s předchozím hejtmanem Josefem Řihákem. Rozprava vůči kraji byla velice otevřená a kritická. Vyplynulo z ní, že podobné připomínky mají starostové z celého Benešovska.  Když měla před více než deseti lety komunikace na starosti benešovská Správa a údržba, tyhle starosti nebyly. Silnice byly v zimě včas posypané, náletové křoviny vyřezané, tráva posekaná. Fungovalo to," podotkl starosta Jan Slabý.

Útěchou mu může být, že se městu povedlo v souladu s názorem architektů s pomocí peněz  z regionální operační  programu, jenž sdružil evropské a národní dotace, revitalizovat náměstí Jana Heřmana se zachováním původního objemu zeleně. Přičemž byl rozšířený chodník od rohu náměstí podél Komenského ulice.

Autor: Ladislav Jerie

25.9.2014
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Brankář Tomeček si protáhne zimní přípravu

Benešovsko – Okresní disciplinární komise OFS Benešov zasedala a trestala. Nejhůře dopadl brankář Nesperské Lhoty Michal Tomeček, který nejenže skončil na podzim, ale protáhne si i zimní přestávku. Největší pokutu, 3000 korun, dostaly za „černocha“ Čechtice.

KRÁTCE: Kvůli volbám se turisté k informacím nedostanou

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

ANKETA: Jdete k volbám?

Benešovsko - Ptali jsme se obyvatelů Benešovska, jestli půjdou k volbám.

OBRAZEM: Spirituál Kvintet vystoupil ve Vlašimi k poctě Farní charity

Vlašim - Farní charita Vlašim slaví 25 let od svého vzniku. Ke svému výročí uspořádala také benefiční koncert skupiny Spirituál Kvintet. Ten se původně měl uskutečnit 5. října, ale z důvodu nemoci jednoho z členů kapely byl přeložen až na úterní večer 17. října. Do vlašimského kostela sv. Jiljí, kde se koncert konal, dorazilo mnoho posluchačů, kteří zaplnili celý kostel a vystoupení si náramně užili. Některé písně společně se zpěváky zpívalo dokonce celé obecenstvo. Na konci hudebního představení ocenili přítomní um skupiny ovacemi ve stoje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení