„Je daň či odplata za to, že je člověk zdravý. Snažíme se pomoci alespoň dětským domovům, i když problémy jsou asi všude," vysvětlila Daniela Bukovská důvod, proč celý adventní týden věnuje sbírce.

„To je věc, kterou děláte, protože chcete. Já osobně už nikam nic nedávám, neposílám a tohle je jediný bonus pro charitu, kterou dělám," konstatovala nominovaná žena, u níž by člověk vzhledem k její profesi spíše očekával jiný protipól.

„Ten je možná v tom, že děti, které máme, mají kompletní rodinu. A našich školáků, když se ptám, co chtějí, tak v podstatě nemají konkrétní přání. Mám ve třídě děti, které všechno mají a řeknou, že si nepřejí nic. Všechno mají, což je hrozně hezké, " srovnala ředitelka postavení dětí s rodinou a bez rodičů.

„Není to o hmotných dárcích, ale opravdu symbolika rodiny je pro ně dominantní," upřesnila Daniela Bukovská. „Tak se jim snažíme vánočním dárkem svátky zpříjemnit a alespoň něčím vykompenzovat rodinu. To je podstata sbírky Ježíšku, prosím tě," dodala nominovaná žena.