„Děti jsou rozdělené podle olympijských barev. Každá z nich představuje sportovce z jednoho světadílu. Každý z třináctičlenného týmu má svého kapitána a svůj olympijský symbol. Vlajku, transparent, deštník, pláštěnku a olympijské kruhy. To si připravily děti sami," vysvětlila Eva Seidlová, vedoucí vychovatelka školní družiny a rozhodčí u hodu gumovkou do olympijského kruhu současně.

Každé z družstev mělo u pěti disciplín, v nichž byl kromě zmíněného hodu gumovkou zařazený běh v pláštěnce, skok do dálky s deštníkem, slalom s batohem a průlez barevným tunelem s odnosem houby mezi koleny do olympijského kruhu, na jejich splnění deset minut.

Na dodržování časového limitu dohlížela hlavní rozhodčí Marcela Vanišová, která soutěže zahajovala a ukončoval hvizdem píšťalky.

Vyhrálo africké olympijské družstvo

„Děti olympiádu braly vážně už od slavnostního nástupu. Vzorně spolupracovaly, i přesuny na další stanoviště se odehrávaly bez zbytečných zdržení," konstatovala vychovatelka Martina Němcová, vedoucí reprezentace afrického kontinentu. Děti zastupující černý olympijský kruh nasbíraly nejvíce bodů a závody zaslouženě vyhrály.

„Účastnický diplom a za odměnu míček obdrželi ale všichni soutěžící," podotkla vedoucí Eva Seidlová.