Obecní úřad od pondělí poškozený most uzavře pro veškerou  motorizovanou dopravu. Řidiči tak budou muset volit objížďku až přes vzdálené Poříčí nad Sázavou, protože původní silniční most v Čerčanech je zbouraný a na postavení nového mají stavbaři lhůtu do konce listopadu.

„Některé z vysokých vozidel v úterý poškodilo příčnou traverzu, která má právě nadměrným vozidlům v průjezdu zabraňovat. Kromě brány je také utržených několik plechů a poškozená táhla. Přitom značky o maximální výšce i váze vozidel tam jsou z obou stran," vysvětlil  starosta Štěpán Benca důvod mimořádné uzavírky mostu, který byl minulý rok uzavřený kvůli opravě výdřevy mostovky. Zákaz vjezdu se běžně týká všech vozidel s výškou nad 2,1 metru a váhou nad 2 tuny.

Po mostě nyní neprojedou ani vozidla Integrovaného záchranného systému.

„O mimořádné uzavírce mostu jsme policii i záchranáře informovali. Chodci budou moci po mostě po boční lávce přecházet i nadále," upřesnil starosta Čtyřkol s tím, že si netroufá předběžně odhadnout náklady  na opravu poškozeného mostu.

„Uzavírka potrvá asi dva týdny, než se sežene a přivaří nová traverza, upevní plechy a most natře," konstatoval Štěpán Benca.

Už v polovině května radnice motoristy varovala: Upozorňujeme řidiče, že vjezd na most mezi Čtyřkoly a Lštěním je povolen pouze jednomu vozidlu. Vysoké zatížení konstrukci provizorně opraveného mostu.Při nedodržování tohoto pravidla  bude most uzavřený.

Most byl poskytnutý po válce ze zdrojů UNNRA a jde o originální britskou skládací konstrukci Bailey Bridge. Před rokem 1949 spojoval oba břehy přívoz.