„Obyvatelé Benešova se nemusí obávat o svojí bezpečnost," ujistil Pavel Mareš, vedoucí benešovského Územního odboru Policie ČR.

Prověří totožnost osob i původ aut

Na ulicích budou působit  dopravní i pořádkoví policisté, v areálu kriminalisté v civilu i cizinecká policie s takzvaným Schengenským minibusem.

Jeho vybavení umožňuje důkladnou kontrolu osobních dokladů účastníků festivalu i lustraci vozidel, zda se některá z přítomných osob  nevyskytuje v evropské databázi hledaných lidí a zaparkovaná  vozidla nefigurují v seznamu ukradených.

„Celkem bude na akci ve dvanáctihodinových směnách nasazených čtyřicet policistů včetně motohlídek, které monitorují dopravní situaci na příjezdových trasách,  a kynologa se psem se speciálním výcvikem  na vyhledávání drog. Ti budou působit hned u vchodu při příchodu účastníků i při jejich odjezdu," upřesnila policejní mluvčí Diana Škvorová.

Policisté budou také dohlížet na pěší koridor mezi vlakovým nádražím a kasárnami, který je zřízený místo jednoho jízdního pruhu na zjednosměrněné komunikaci.

Na řidiče čeká test na alkohol i drogy

„Při odjezdu motorizovaných návštěvníků festivalu budou hlídky kontrolovat řidiče, zda neřídí pod vlivem alkoholu nebo omamných a návykových látek," upozornila policejní mluvčí.

Pro řešení bezpečnostní i dopravní situace v okolí Táborských kasáren bude v sídle policie vyčleněný operační důstojník.

Část Nádražní a Táborské ulice, kde je  zřízený odbočovací pruh na odstavné parkoviště v kasárnách, je ve směru k pivovaru jednosměrná.

V opačném směru jsou vozidla směrovaná Žižkovou ulicí. Celkovou dopravní situaci v Benešově  komplikují další uzavírky.  Výměna uzávěrů městského vodovodu na křižovatkách i sesuv svahu na východním obchvatu města u čističky odpadních vod, jenž je jednosměrný od Vlašimi do Čechovy ulice i objížďka pro nákladní auta, které míří do Čerčan, kde je most přes Sázavu ve výstavbě.

Informační policejní středisko v Táborské ulici u vchodu, které působilo na  Sázava Festu, letos zřízené nebude.