Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podporované byty začnou v Čerčanech stavět na dluh

Čerčany – Radnice hodlá začít ve vlastní režii co nejdříve stavět bytový dům s podporovanými byty. Náklady zhruba 25 milionů korun platit z úvěru a v průběhu realizace rozhodnout v jakém rozsahu zažádat o dotace na byty. Skutečná cena bude upřesněná po dokončení výběrového řízení na dodavatele stavby.

4.1.2017
SDÍLEJ:

Ve stávajícím Domě s pečovatelskou službou je polovina bytů neobsazených.Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Záměr podpořilo obecní zastupitelstvo. Starosta Martin Richter občanům při veřejném projednávání záměru nastínil, že byť obec hospodaří ročně s částkou přibližně 38 milionů korun, z nichž 33 milionů spotřebuje běžný chod obce včetně investic menšího rozsahu, pětimilionová roční splátka úvěru je pro Čerčany bez větších problémů únosná.

Ujistil je, že budou podniknuté jen takové kroky, aby mohl být celý projekt úspěšně realizovaný a nebyl přitom nadměrně ohrožený rozpočet obce do dalších let. Ten pro rok 2017 dosud zastupitelstvo neprojednávalo a obecní úřad hospodaří v rozpočtovém provizoriu.  To znamená, že proplácí pouze dříve uzavřené smlouvy a může v lednu čerpat pouze jednu dvanáctinu loňského rozpočtu.

Teprve po výběru dodavatele stavby Domu s pečovatelskou službou budou známé přesné finanční náklady projektu a radnice s konečnou platností rozhodne o formě jeho realizace.

Stávající objekt s podporovaným bydlením je obsazený zhruba z poloviny. Nové zájemce o bydlení v původním Domě s pečovatelskou službou obec odmítá, protože po přestěhování stávajících nájemců hodlá dokončit jeho rekonstrukci a přestěhovat do něho Základní uměleckou školu.

Autor: Ladislav Jerie

4.1.2017
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

KRIMI MIX: Osmatřicetiletý muž zmizel, objevil se za 3 dny

David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

Vlašim – Vlašimský zámek bude ve čtvrtek 19. října patřit opernímu zpěvu. Od 19 hodin zde vystoupí pěvec Jakub Pustina a vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu Jihlava 2017. Kromě Vlašimi budou mít podobnou příležitost už jen posluchači v Pelhřimově, Kuřimi, Dolní Cerekvi a Kraslicích.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Benešov - Představujeme vám dvě třídy ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice.

Týnec a stavební firma se viní ze šlendriánu

Týnec nad Sázavou – Vzájemné obviňování města Týnce a firmy Dakastav ze Starého Města na Uherskohradišťsku ze šlendriánu, stálo na začátku sporu investora přístavby školy a jejího zhotovitele.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení