Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peníze potečou do votických kanálů a ulic

Votice - Město si na příští rok stanoví schodkový rozpočet. Přes 24 milionů korun. Přestože by mělo mít ke konci roku uspořeno na účtu zhruba 50 milionů korun. „Peníze nechceme projíst, utratit na provozních nákladech, ale investovat do městské infrastruktury, která je notně zanedbaná.  Zejména kanalizace a silnic," zdůvodnil návrh rozpočtu se záporným saldem starosta Jiří Slavík.

14.12.2016
SDÍLEJ:

Modernizace čističky si vyžádá zhruba 60 milionů korun. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Votice si do výdajové položky u splaškové vody připravily přes 54 milionů korun. „Na spoluúčast při revitalizaci čističky odpadních vod. Podle projektu budou náklady asi 60 milionů, takže čistička bude skoro nová. Dotace Státního fondu životního prostředí může dosáhnout až 63 procent," podotkl starosta.

Další peníze, přes 18 milionů korun, hodlá radnice v příštím roce využít na opravy ulic. „Na běžné místní komunikace dotace zpravidla nejsou, tak se do oprav těch v nejhorším stavu, kde vystupují kanály, musíme pustit sami," konstatoval Jiří Slavík.

Výjimkou je plánovaná rekonstrukce dalšího úseku Táborské ulice, která se příští rok stane sdruženou investicí města, kraje a peněz ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Výpadovka z města směrem na východ bude zúžená, aby chodník splňoval šířkové normy. Zatím po něm maminka s kočárkem sotva projede.

Přes pět milionů korun je v rozpočtu 2017 navržených utratit za zeleň a péči o ní. „Necháváme si od ochránců přírody zpracovat projekt na ozdravení zeleně na Masarykově náměstí, která naváže na současnou revitalizaci Tyršovy ulice," připomněl starosta města, které už před časem uspořádalo prezentaci studií, jak by mohla vypadat Smetanova ulice a veřejné prostranství na sídlišti kolem ní. „Výsledky ankety mezi obyvateli jsme oprášili a také se jim budeme věnovat," přislíbil Jiří Slavík.

O novém rozpočtu s předpokládanými příjmy přes 204 milionů korun a výdaji přesahujícími 228 milionů korun budou zastupitelé jednat mezi svátečními dny 28. prosince. „Abychom začátek roku nezahájili rozpočtovým provizoriem," vysvětlil starosta.

Autor: Ladislav Jerie

14.12.2016
SDÍLEJ:
Žďárský tenorista Jakub Pustina.

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Benešov - Představujeme vám dvě třídy ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice.

Týnec a stavební firma se viní ze šlendriánu

Týnec nad Sázavou – Vzájemné obviňování města Týnce a firmy Dakastav ze Starého Města na Uherskohradišťsku ze šlendriánu, stálo na začátku sporu investora přístavby školy a jejího zhotovitele.

Dopravu kolem Benešova blokuje nehoda

Benešov - Srážka dvou osobních aut poblíž benzinového čerpadla na silnici E55 u benešovské křižovatky na Červených Vršcích, komplikuje dnes, ve středu 18. října ranní dopravní špičku. Auta stojí podél Benešova ve směru od Tábora na Prahu.

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Benešov – Bourání pěti montovaných objektův areálu Táborských kasáren, které celých 10 let, co místo opustili vojáci, okupovali bezdomovci, začalo v pondělí. Kromě demolice má neoprávněnému pobytu bezdomovců v areálu zabránit i městem najatá ostraha.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení