„Podstatné je, že schodkový rozpočet neznamená, že peníze utratíme na provozní výdaje města, neboli projíme. Peníze vložíme do infrastruktury," vysvětlil starosta Votic Jiří Slavík. „Město letos hospodaří s přebytkem peněz na účtu a úroky v bance jsou zanedbatelné. Je třeba je investovat," upřesnil starosta.

Město předpokládá letošní daňové, nedaňové a kapitálové příjmy ve výši přes 204 milionů korun, z nichž tvoří přes 77 milionů korun očekávané dotace. Kladné saldo v „pokladně" na Silvestra podle předběžných odhadů dosahovalo 50 milionů korun. Celkové výdaje Votic by měly přesáhnout 228 milionů korun, tak jak s předstihem navrhl finanční výbor a později upravilo pracovní jednání zastupitelů před veřejným projednáváním rozpočtu.

Město letos čeká nutná rekonstrukce čističky odpadních vod za přibližně 60 milionů korun. Dalších 18 milionů městský úřad položí doslova na ulici. Na opravu jejich zdevastovaných vozovek. Pět milionů bude vyčleněných na výsadbu zeleně a péči o ni.

Zastupitelé se také zabývali rozpočtovým výhledem do roku 2020. Místostarostu Martina Rataje trochu překvapila částka 14 milionů korun na vybudování přírodního koupaliště. „Jedná se o hrubý odhad podle architektonické studie," ujistil starosta Jiří Slavík.