Dále pak v otevřeném dopise premiérovi požadují vrátit omezení rekreační motorové plavby minimálně na stav platný před 15. dubnem loňského roku.

„Jednání o regulaci začalo z podnětu starostů z Povltaví už dříve. Se státní plavební správou 6. června a 7. července se uskutečnilo jednání zástupců obcí, kterých se problematika týká," uvedl Robert Nečas, starosta obce Křečovic, pod níž spadá například Nová Živohošť.

„Nejde o úplný zákaz, ale o vytyčení koridorů pro plavbu skútrů. Signalizací a znaky. Nejsme pro volnou plavbu, jak je to dosud," vysvětlil Robert Nečas. „Doufal jsem, že se to vyřeší dřív, než se něco stane. A stalo se," konstatoval starosta.

Neveklovský starosta Jan Slabý se na projednání situace u Vltavy připravuje. „Zatím jsme to v radě neprojednávali, ale můj názor je, že dokud skútry na Slapech nebyly, tak nebyly stížnosti a vše bylo v pořádku," řekl Jan Slabý.

V úterý navštívila delegace Spolku pro ochranu přírody a krajiny v oblasti Slapského jezera Úřad vlády ČR, aby prodiskutovala možnosti, jak zamezit vodním skútrům nebezpečný pohyb po hladině Slapské a Orlické přehrady.

Celý článek čtěte v sobotním Benešovském deníku.