Skončí téměř dvouměsíční oprava povrchu vozovky hlavní silnice I/3 Praha – Tábor od křižovatky Červené Vršky ke křižovatce s Křižíkovou ulicím (U Topolu) a s ní také objížďka přes město.

Dopravní omezení na hlavním mezinárodním tahu nekončí

Kvůli poškození přemostění Erbenovy ulice v sousedství ovocné školky mohou od čtvrtka uvedeným místem projíždět jednosměrně pouze vozidla jedoucí od Tábora na Prahu.

Opačný směr od Prahy na Tábor bude odkloněný od benzinové čerpací stanice na silničku přes Pomněnice. Ta bude také jednosměrná se zákazem vjezdu pro těžká nákladní vozidla, která budou už od Prahy směrovaná na „strakonickou" dálnici D4, z níž sjedou na mimoúrovňové křižovatce Skalka na silnici I/18 přes Sedlčany do Olbramovic, kde najedou na původní silnici I/3 Praha – Tábor před Voticemi. Nebo případně z brněnské dálnice D1 přes Divišov, Struhařov do Bystřice.

Na objížďce od Červených Vršků a Pomněnice při nájezdu u Želatinky na týneckou silnici II/106 bude změněná přednost v jízdě pro upřednostnění odkláněných vozidel, která na těleso hlavní silnice I/3 zpátky najedou u rozvodny elektrického proudu.

Oprava (pravděpodobně intubace betonovým límcem) poškozeného mostku a objížďka pro směr Praha – Tábor potrvá přibližně do letošního listopadu.