Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nesplňuje požadavky na vzdělání, přesto vede stavební úřad

Neveklov – Čtenáři Benešovského deníku se podivili nad nezvyklým průběhem výběrové řízení na vedoucího neveklovského stavebního úřadu, který do funkce po odchodu předchozí vedoucí přestoupil z pozice referenta životního prostředí stejného městského úřadu. Přestože nesplňuje základní požadavek konkurzu – vysokoškolské vzdělání stavebního směru.

9.12.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Do výběrového řízení se přihlásili tři vysokoškoláci. Inženýři Petr Prachař a Lenka Vačkářová, absolventi stavební fakulty Českého vysokého učení technického, třetím, jenž podmínku nesplňoval, je Petr Sochor, který inženýrského titulu dosáhl studiem provozně ekonomické fakulty, veřejné správy a regionálního rozvoje na České zemědělské univerzitě v pražském Suchdole.

Před ústním pohovorem svou přihlášku stáhl stavař Petr Prachař.  Dva zbylé uchazeče zpovídala komise ve složení Pavel Sýkora (člen komise životního prostředí), Jana Mužíková (zastupitelka města), Růžena Ahneová (končící vedoucí stavební úřadu), Jan Slabý (starosta Neveklova) a Hana Vitejčková (tajemnice městského úřadu).

„Při vypisování výběrové řízení nebylo uvažováno o výběru inženýra Petra Sochora," odpověděla na písemný dotaz obyvatele města tajemnice Hana Vitejčková. „Komise pozvala i Petra Sochora, který nesplňoval požadavek vzdělání," uvedla Hana Vitejčková.

Starosta Jan Slabý připomněl, že někdejší referent životního prostředí pracuje na neveklovské radnici deset let a se stavební problematikou se při práci setkával denně a účastnil se stavebního řízení nebo místních šetření. „Na uchazeče jsem neměl připravené záludné otázky. Jen základní, čím se stavební úřad řídí," podotkl Jan Slabý.

Komise vybrala jako vedoucího neveklovského stavebního úřadu Petra Sochora

„Já jako tajemnice městského úřadu jsem vzala v potaz výsledek komise a inženýra Sochora zatím pověřila vedením stavebního úřadu," konstatovala Hana Vitejčková.

„Samozřejmě jsem problematiku konzultovala s krajským úřadem, s vedoucí oddělení stavebního řízení Lenkou Holendovou," upřesnila tajemnice městského úřadu. „Když jsem jí řekla návrh řešení problému, tak s tím souhlasila a říkala, že to nebude žádný problém," obhajovala tajemnice.

Vedoucí stavebního úřadu, který nastoupil do funkce 1. října a je zatím pověřený řízením, se přihlásil na vykonání zkoušky zvláštní odborné způsobilosti. „Pouze na speciální část, protože všeobecnou už složil, když dělal referenta vedoucího životního prostředí. Takže si pouze dodělá stavební řízení a následně se přihlásil na studium stavební průmyslovky," uzavřela Hana Vitejčková.

Petr Sochor bude podle starosta Jana Slabého definitivně jmenovaný radou města po vykonání zkoušek.

Autor: Ladislav Jerie

9.12.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sebastian Reiter se narodil 13. října v 6.07 šťastným rodičům Janě Zikešové a Vítězslavu Reiterovi. Při narození malý chlapeček vážil 3 050 gramů a měřil 50 centimetrů. Starší sestřička Isabela Zikešová (2,5) se setká s bratříčkem doma v Mnichovicích.
5

Právě jsme se narodili

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu
8

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu

Volit chodí struhařovští i před návštěvou hospody

Struhařov - Účast při prvním dnu voleb do Poslanecké sněmovny byla ve Struhařově velká. Alespoň podle volební komise, která se s takovým zájmem v minulosti nesetkala.

Více mladých chodí k volbám ve Vlašimi

Vlašim - Mladých voličů je více. O tom jsou přesvědčeni předsedající ve volebních komisích, kteří v pátek usedli ve vlašimském gymnáziu. Volit v rámci volebního okrsku 7 a 10 přišlo, podle nich, v porovnání s jinými volbami celkově více lidí.

Za volební lístek hnutí dostanou pivo zdarma

Domašín - V domašínské hospůdce pojali volby netradičně. Ti, kteří donesou volební lístek hnutí ANO, dostanou jedno pivo zdarma. "Někdo rozdává koblihy, já zase pivo," řekl majitel domašínské hospody. Toho využil i jeden z voličů, který v pátek 20. října do hospody v Domašíně dorazil přímo z volební místnosti, která sídlí v blízké hasičské zbrojnici. Zde volí vlašimští za volební okrsek číslo 11.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení