To všechno našli při úklidu okrajových částí města studenti a studentky benešovské Střední odborné školy a Střední zdravotnické školy.

„Při úklidu jsme našli i injekční stříkačku, jejíž nález jsme nahlásili městské policii a ta ji odstranila," uvedla učitelka Hana Kohoutová, která spolu se dvěma kolegyněmi doprovázela při akci Ukliďme Česko osmačtyřicet studentů ze druhých a třetích ročníků.

Brigádníci zaplnili bez požití nářadí a techniky odpadem několik kontejnerů

 Pomyslný účet vystavily technické služby – 3,2 tuny.

„Klášterku a cestu do Černého lesa se podařilo uklidit úplně dočista. Černá skládka na Kavčáku je zlikvidována tak na 70 procent. Zůstala tam ještě navážka stavebního materiálu, na jehož odvoz je třeba techniku, pytle se skelnou vatou, roztříštěné sklo a neuklizený prostor na konci skládky. Na ten už nám nezbyl čas ani síly," upřesnila Hana Kohoutová.

O den později studenti o středečním úklidu do školní úlohy napsali hodnocení

„Bylo mi z toho smutno a špatně. Měli bychom se zamyslet a nejen to, ale přispět k tomu, aby se tolik odpadků v přírodě neobjevovalo. Stačí začít. Začít u sebe!"

„Je neuvěřitelné, co všechno jsou lidé schopni vyhodit jen tak do přírody bez jakéhokoli studu. Neuvědomují si, že tím škodí i sami sobě. Já sama se za takové bezohledné lidi stydím. Jsem moc ráda, že jsem mohla při akci Ukliďme Česko alespoň trochu pomoci. Nikdy jsem si do teď nepřipouštěla a ani moc nevnímala všechny ty odpadky, co se kolem nás povalují, ale tahle akce mi opravdu otevřela oči. Je to hrozné! Myslím, že by si tuto aktivitu měli alespoň jednou v životě vyzkoušet všichni, aby si uvědomili, co ba i „malý"odpadek dokáže způsobit ve velkém množství, když ho jen tak pohodí, kam se jim zlíbí."

„Když jsme tam přišli a viděla jsem všechen ten nepořádek, odpadky, pneumatiky,… tak sem vůbec nechápala, proč to ty lidi dělají. Kdyby to postavili někam k popelnicím, bylo by to lepší. Hned by se to odvezlo. Nebo kdyby to odvezli na legální skládku nebo do sběru. Občas mi přišlo, že to vůbec neubývá, ale naopak. To to těm lidem není „blbý"? Asi ne. Ale ten čas co jsme uklízení věnovali stál za to. Když jsme odcházeli, byl vidět rozdíl. Já osobně mám z toho dobrý pocit a jen doufám, že to alespoň nějakou dobu vydrží."

Sedm fotografií studentů při úklidu je v pondělním Benešovském deníku.