VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na nové votické radní vypadl kostlivec! Mnohamilionová pokuta

Votice – Votice – Město při budování kanalizace jihozápad údajně porušilo dotační pravidla a finanční ředitelství mu vyměřilo už v dubnu pokutu 16,5 milionu korun. Nikdo z tehdejších nezasvěcených zastupitelů o nařízeném mimořádném odvodu do státního rozpočtu nevěděl.

18.12.2014
SDÍLEJ:

Vedení votické radnice dostalo pod vánoční stromeček od bývalých radních dárek - nezaplacenou pokutu od finančního ředitelství. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Na nového starostu Jiřího Slavíka vypadl „kostlivec" až 20. listopadu při přebírání funkce do Jany Kocurové.

„Město v červnu podávalo žádost o prominutí pokuty, ale dosud neznáme výsledek. Osobně jsem přesvědčený, že k porušení dotačního titulu nedošlo, ale finanční ředitelství je jiného názoru," konstatoval Jiří Slavík.

Překvapivou informaci o pokutě projednávalo votické zastupitelstvo při zasedání v pondělí, na němž se napříč politickými subjekty shodlo na rozpočtovém provizoriu v začátku roku 2015.

„Při provizoriu může radnice na výdaje použít jednu dvanáctinu rozpočtu 2014. To platí na přechodnou dobu i pro příspěvkové organizace zřizované městem. Omezení se netýká rozpracovaných investičních akcí s dotační spoluúčastí," vysvětlil starosta Jiří Slavík.

Schodek měl činit 21 milionů korun

Na přípravu řádného rozpočtu 2015 měli nově zvolení zastupitelé vzhledem k opakované volbě vedení města málo času. Úředníky připravený rozpočet byl minusový.

„Shodli jsme se na zkorigování zdůvodnitelného schodku pro příští rok na něco málo přes sedm milionů korun použitelných pro spoluúčast na dotacích. Uvažovaný schodek 21 milionu korun měl být použitý na provozní výdaje a to nejde," vysvětlil Jiří Slavík.

Odsouhlasený schodek v roce 2015 pokryje radnice ze zůstatku na účtu. Nyní je navržený rozpočet města zveřejněný na úřední desce a jeho schválení je naplánované na 14. ledna.

Například poplatky za odvoz komunálních odpadů by pro votické občany měly podle přijaté obecně závazné vyhlášky zůstat na stejné výši, jako letos.

Autor: Ladislav Jerie

18.12.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Příprava maturitních plesů je především v režii studentů

Ilustrační foto

Vítr převrátil návěs nákladního auta

Sklad v areálu zemědělské společnosti zničil požár

Benešov – Šok jednoho z pracovníků a škoda dosahující předběžně až k milionu korun. To jsou asi nejdůležitější okolnosti, které provázely požár v provozovně benešovské akciové společnosti Mydlářka nedaleko Konopiště. Došlo k němu ve čtvrtek 18. ledna odpoledne.

Z Vlašimi do Benešova řidiči neprojedou. V zatáčce na Nechybě se stala havárie

Nechyba - Řidiči, kteří jedou z Vlašimi do Benešova či opačně, mají v pátek 19. ledna dopoledne smůlu. Klasickou cestou, tedy silnicí 112, která propojuje tyto dvě města, neprojedou. V zatáčce u samoty Nechyba se stala havárie dvou osobních vozidel. Policisté proto projíždějící vozidla odklánějí na objízdnou trasu.

Benešovský atletický stadion začne vznikat už na jaře

Benešov – Ještě celý týden mají čas firmy, které by chtěly získat lukrativní milionovou zakázku města Benešova na výstavbu atletického stadionu na to, aby se přihlásily do výběrového řízení. Předpokládaná hodnota díla je 43,6 milionu korun.

Majitelé památek si mohou zažádat o finanční pomoc

Benešov - O peníze na zachování, stavební obnovu a restaurování nemovitých kulturních památek mimo památkové rezervace a zóny, které nejsou národními kulturními památkami a nejsou ve vlastnictví České republiky, si mohou říci jejich majitelé.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>