VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Motoristy čeká od poloviny května zkouška nervů

Benešov  -  Město ucpe dopravní špunt. Vodohospodáři rozkopou důležité městské tepny. Postup výkopových prací při obnově vodohospodářské infrastruktury města si vyžádá dopravně nejcitelnější  uzavírky.

20.4.2014
SDÍLEJ:

Křižovatka u Katušky bude od druhé poloviny května průjezdná měsíc a půl pouze ve směru Ke Stadionu - Hodějovského a opačně. Od začátku června pouze kyvadlově.Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Na měsíc a půl bude od druhé poloviny května zcela neprůjezdná pro veškerou dopravu Konopišťská ulice od vrátnice mlékáren až za Katušku směrem k nádraží.

S výměnou kanalizačních rour souvisí i následná částečná uzavírka ulice Jana Nohy a Ke Stadionu ke křižovatce s ulicemi  Konopišťská a Hodějovského.

V první fázi budou moci osobní auta  a autobusy, pro něž  zřídí provizorní zastávku u Bejkárny, projíždět mezi ulicemi  Jana Nohy a Hodějovského stavbou omezenou rychlostí v obou směrech.

Od začátku června začnou  provoz  mezi uvedenými lokalitami    řídit kyvadlově  přenosné semafory, přičemž  ulice Ke Stadionu se od začátku zmíněné etapy stane směrem k hlavní silnici I/3  Praha – Tábor částečně k ulici Za Nádražím jednosměrnou. Tou projedou osobní vozidla mířící do centra z hlavní silnice I/3  do ulice Jana Nohy a dále do Hodějovského.

Provoz ze zmíněného neuralgického bodu mezi železniční tratí a hlavní silnicí Praha –  Tábor bude od 19. května směrovaný Hodějovského ulicí do Nádražní. Kromě těžké tranzitní nákladní dopravy.

Pro ní začne do celé oblasti od příštího týdne  až do konce července platit zákaz vjezdu, protože vodohospodáři pro rekonstrukci infrastruktury zaberou část nároží  Rubešovy ulice a jízdní pruh směr Praha v ulici Červené Vršky, přičemž protější ulice U Elektrárny bude slepá.

Objížďku Benešova pro tranzitní nákladní dopravu po hlavní silnici I/3 od Prahy i Tábora značení nasměruje z křižovatky U Topolu do Křižíkovy ulice a dále po jihovýchodním obchvatu kolem strojíren do Černoleské a Vlašimské ulice.

V opačném směru je objízdná trasa  totožná, což bude na zatíženém úrovňovém křížení U Topolu vyvolávat při nájezdu kamionů a autobusů na hlavní komunikaci chvilkové kolony v obou směrech  s rizikem dopravních nehod.

Autor: Ladislav Jerie

Místo události:
20.4.2014
SDÍLEJ:
Bourání v Táborských kasárnách.
13

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Nové přístroje poslouží ortopedickému oddělení v benešovské nemocnici.
5

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

OBRAZEM: Při Hubertovské jízdě se rozloučili s jezdeckou sportovní sezónou

Benešov - Desátý ročník Hubertovské jízdy uspořádaly v sobotu 14. října žákyně čtvrtého ročníku Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově. Tato tradiční akce symbolizuje každoroční rozloučení s jezdeckou sportovní sezonou. Akce se zúčastnili především ušlechtilí koně z pomněnické stáje.

Pozor! Tři pejsky hledají od pátku zoufalí majitelé

Jankov - Tři pejsci se ztratili v pátek 13. října v odpoledních hodinách majitelům u obce Pičín u Jankova. Jedná se o křížence jezevčíka tmavě hnědé až černé barvy. 

Do nové školky na benešovském Spořilově už chodí děti

Benešov /FOTOGALERIE/ – Do měsíčního zkušebního provozu vstoupila v pondělí 16. října novostavba MŠ Úsměv na sídlišti Spořilov II. Dokončení montovaného objektu nabralo zpoždění kvůli bourání precizně postavených gruntů z poloviny sedmdesátých let minulého století.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení