„Rozteskní mě vždycky to, že i devatenáctiletí  kluci píší: Milý Ježíšku, vím že jsi a že mi alespoň jednou za rok splníš moje přání," svěřila se Daniela Bukovská, která spolu s Martou Slezákovou a Ajkou Maršíčkovou  akci organizují.

„Také je dojemné, že si kluk  přeje stříbrný řetízek s písmenkem J a přitom se jmenuje David. Tímto způsobem si plní přání pro svoji kamarádku," nastínila Daniela Bukovská další z četných dětských příběhů.

Organizátorky potřebují letos, ve svém volném čase nebo případně na úkor dovolené, nastřádat dárky pro 83 obyvatel dětských domovů.

Každý dárek je v hodnotě do jednoho tisíce korun 

Každý advent představují dárky celkovou sumu přibližně 80 tisíc korun, za 13 let tedy zhruba 1,04 milionu korun.

„Tak to zní zajímavě i pro mne. Jinak  pro každé dítě jsou to minimálně tři dárky. Například botasky, kosmetika a sladkosti. Ty  vždycky! Všechna přání  se dětem splní a zpravidla dostanou ještě nějaký bonus navíc.

Čistě matematicky  představuje sbírka každý rok  240 dárků, což je za těch třináct let 3120 dárků. To zní také hezky," podotkla Daniela Bukovská, ředitelka chotýšanské školy a školky.

Pořadatelky každý rok rozesměje přání: instantní polévky, šiška salámu nebo sekané, coca-cola, kofola a  hodně sladkostí i kosmetiky.

„To jídlo neznamená, že by děti měly hlad. Jen si chtějí o Vánocích dopřát to pravé obžerství," připomněla  spolupořadatelka sbírky „Ježíšku, prosím tě".