„Na startu dostaly všechny děti vysvědčení malého řidiče a řidičky, kde měly osm soutěžních disciplín. Musely postupně obejít všechna stanoviště a splnit všechny úkoly, aby dostaly ke každé disciplíně na vysvědčení razítka," vysvětlila Blanka Škorpová z MC Hvězdička.

Malí účastníci silničního provozu se během soutěžení učili poznávat hravou formou dopravní značky a barvy na semaforu. Plnili záludné úkoly s maličkými autíčky a velkými nákladními auty, projížděly slalom. A hlavně museli zvládnout bezchybně projet na svém stroji velkou křižovatku od Besipu. Bylo na ní plno dopravních značek a museli dávat velký pozor, aby nepřekračovali pravidla silničního provozu.

„Nejhezčí razítka, ale děti dostávaly od hodného pana policisty a milé paní policistky u poslední soutěžní disciplíny. A to razítko policejního autíčka. Mohly si zde prohlídnout a vyzkoušet posezení v policejním voze a letos dokonce i na dvou policejních motorkách," nastínila průběh odpoledne Blanka Škorpová.

V cíli na malé řidiče a řidičky čekala odměna. Po kontrole vysvědčení dostaly děti nejen něco dobrého na zub, ale i na památku.

„Sešlo se 120 soutěžících dětí. A to od těch nejmenších až po školáky. Nejmladšímu řidiči Lukáškovi bylo 17 měsíců a nejstaršímu řidiči Járovi 11 let. Rádi bychom poděkovali za pomoc všem maminkám a babičkám, které nám pomáhaly u soutěžních disciplín, dopravní  policii Benešov a organizaci ministerstva dopravy   Besip," doplnila členka benešovského MC Hvězdička.