V roce 2006 Ladislav Hodík ze Sedlčan spořádal za jednu hodinu 2,65 kg sekané. O rok později Kamil Hamerský snědl 2,24 kg uzené krkovice. V dalším roce do sebe za hodinu nasoukal Miroslav Helebrand z Jindřichova Hradce neuvěřitelných 2,94 kg zabijačkových jelit. Ten zvítězil i v dalším roce při pojídání utopenců. Spořádal jich 2,26 kg a vyhrál také v následujícím ročníku, kdy snědl 2,73 kg jitrnic. V dalším  ročníku při pojídání vepřových klobás zvítězil Kamil Hamerský s výkonem 2,18 kg.

Poté nasledovaly vídeňské párky, kterých Miroslav Helebrand snědl 1,962 kg. Ve čtrnáctém ročníku snědl nejvíce bramborového salátu Kamil Hamerský. Přesně 3,765 kg. V předposledním ročníku, který se konal netradičně 30. srpna při oslavě 650 let obce, zvítězil opět Kamil Hamerský, kdy v netradičním limitu půl hodiny spořádal 1,8 kg sekané. Vloni byly na stole karbanátky, kterých stejný jedlík spořádal 2,9 kg. Kamil Hamerský a Miroslav Helebrand přislíbili účast i na letošní soutěži.

„Rozhodovali jsme se mezi bramboráky a točeným salámem. Nakonec zvítězil točený salám vyrobený na zakázku řezníkem, který normálně kabanos nedělá, ale na tuto akci nám vyjde vstříc a vyrobí několik metrů pochutiny, protože připravit a usmažit 40 kilo bramboráků je velmi náročné," vysvětlil Petr Červenka.

Soutěžící v kategorii mužů i žen mají na zdolání točeného salámu časový limit jednu hodinu. K soutěžnímu pokrmu se může konzumovat jakákoliv příloha nebo nápoj. Do hodnocení se počítá pouze zkonzumované množství salámu. Soutěžící se mohou pořadatelům hlásit telefonicky, emailem a přímo na místě od 18.30 hodin. Soutěž bude odstartovaná o hodinu později.