Schránku s kupóny otevřel v úterý odpoledne v 15 hodin Jan Šťovíček, učitel zeměpisu a dějepisu ze Základní školy Čerčany, která využila možnost delegovat na sčítání hlasů svého zástupce.

Svojí oblíbenou učitelku matematiky a fyziky  Janu Bělohlávkovou do ankety nominovaly její žačky a návrh zdůvodnily následovně:

„Jako její žáci jsme přesvědčeni, že naše třídní učitelka Jana Bělohlávková  si zaslouží stát se hvězdou za katedrou. Naší třídní učitelkou je již třetím rokem.

Během této doby jsme se sblížili a uvědomili  si, že paní učitelka je zdravě přísná, přátelská a empatická, je vždy na blízku, i když nám není zrovna nejlépe, umí se s námi radovat i tesknit. Je vždy plná energie. Její hodiny jsou opravdu kvalitní, výuku se nám snaží vždy zpříjemnit a obohatit naše znalosti.

Z hodin paní učitelky Bělohlávkové si odnášíme vždy pozitivní náladu a spoustu nových a zajímavých vědomostí. Kdyby tuto soutěž naše paní učitelka vyhrála, byli bychom velmi šťastní a paní učitelka jistě také. Ale i když nevyhraje, nebudeme smutní, protože naší hvězdou za katedrou je a vždy bude."

Na internetu čtenáři udělili pedagožkám celkem 6119 hlasů a do redakce doručili 226 kupónů. Jana Bělohlávková získala prvenství v obou kategoriích a Lucii Štorcovou posadila na stříbrnou příčku  dvě druhá místa.

Lucie Štorcová z vlašimské ZŠ Vorlina získala 2438 hlasů na webu a 78 kupónů.

Petra Kaprálková, vedoucí vychovatelka ZŠ Čerčany, obdržela na webu 776 hlasů.