Při ustavujícím zasedání zastupitelstva minulý čtvrtek, po volbě nového starosty Jana Volfa a místostarosty Jana Škody, dosavadní starostka Alexandra Baňařová, místostarostka Marie Valíková a zastupitel ze stejné volební strany „Starostové a nezávislí" František Cibulka rezignovali na funkci zastupitele Hvězdonic.

„Oslovení tři náhradníci ze stejné volební strany se po třech dnech písemně vyjádřili, že nepřijímají funkci zastupitele," konstatoval nový starosta Jan Volf, který nyní vyzve další náhradnici z volební strany „Starostové a nezávislí" k účasti jednání zastupitelstva svolaného na příští týden a složení slibu zastupitele.

Rozhodne vyjádření náhradnice z kandidátní listiny

„Pokud funkci zastupitelky nepřijme, budou vypsané další komunální volby," uvedl Jan Volf.

Při ustanovujícím jednání nového zastupitelstva, před odstoupením trojlístku zvolených představitelů „Starostů a nezávislých", kteří hlasovali proti zvolení nového starosty Jana Volfa (Šance 2014) i místostarosty Jana Škodu (Sdružení nezávislých kandidátů pro obec), stihli ještě schválit měsíční odměny pro neuvolněného starostu, místostarostu a zastupitele.

Při řádných podzimních komunálních volbách 2014 se trojice zastupitelů z volební strany „Starostové a nezávislí" také vzdala mandátu. Kvůli tomu, že by je čtyřlístek ze dvou opozičních subjektů v sedmičlenném zastupitelstvu kdykoliv přehlasoval.

Jádrem sporu bylo, zda má být funkce starosty Hvězdonic uvolněná, tedy placená na plný úvazek, nebo ne.