Uzamykatelný volnočasový areál není ještě stoprocentně kompletní. Zatím chybí drobný mobiliář, například odpadkové koše, a tabulky s provozními pokyny.

„Oplocené hřiště ještě doplníme koutem pro uložení    podpěr pro volejbalovou nebo nohejbalovou síť, aby je pedagogický dozor nemusel přenášet z objektu školy," upřesnila ředitelka.

Hřiště s umělým povrchem má kromě tří kurtů nalajnovaných pro míčové sporty i tenis také dvě  běžecké rovinky s doskočištěm pro skok daleký a altán.

Součástí areálu jsou herní prvky, které neodmyslitelně patří k vybavení moderních hřišť. Nechybí prolézací krychle, multifunkční herní sestava, oblouková houpačka, nerezové skluzavky a pískoviště.„Slavností oficiální otevření plánujeme vzhledem k počasí až na jaro. Spojíme ho s některým z našich sportovních projektů," dodala Hana Procházková.

„Hřiště budou využívat nejen děti z naší školy, ale i předškoláci ze sousední školky U Kohoutka Sedmipírka a z dalších  benešovských škol. Právě sousedící mateřská škola plánuje na příští školní rok otevřít třídu se sportovním zaměřením," vysvětlila ředitelka školy Hana Procházková.  Malí školáci využili už minulý týden příznivého počasí a všechny prvky otestovali.