Mistrovství se zúčastnilo 17 družstev mužů, 15 družstev žen a 17 družstev profesionálních hasičů.
Střední Čechy vyrazili Dalovští reprezentovat spolu s SDH Líchovy z Příbramska.

Divišovsko zastupovali Martin Zeman jako vedoucí družstva, Miroslav Pekárek, Martin Štěpánek, Matouš Paszyc, Vojtěch Vondrák, David Nesvorný a Jan Tichý s posilami: Miroslav Štěpánek (SDH Tomice), Jan Kuneš (SDH Všechlapy), Miloš Ježek (SDH Ouběnice), Pavel Střelka a Jan Pavlík (SDH Střezimíř).

„Páteční den byl ve znamení tréninků, prezence a příprav. Pro nás to ale byl hlavně den zranění a řešení problémů se změnou sestavy. Když nám náš nejrychlejší závodník Jan Kuneš oznámil, že si naštípl dva obratle a nemůže běžet, věděli jsme, že nám nastávají velké komplikace. Vojtu Valoška jsme měli zraněného už z domova," popsal Martin Zeman, starosta SDH Dalovy, poslední hodiny před vrcholnou soutěží.

Do družstva tedy museli povolat výpomoc

„Aby té smůly nebylo málo, díky dalšímu zranění Vojty Vondráka na pátečním tréninku 100 metrů překážek, jsme museli kompletně překopat i štafety, což se projevilo na našich výsledcích," podotkl vedoucí týmu.

V sobotu ráno začaly rozběhy na 100 metrů překážek, kde se Dalovským moc nedařilo. Po skončení se pohybovali na průběžném desátém místě ze 17 družstev. Odpolední první štafeta se zadrhla na čtvrtém úseku kvůli spadlému hasičskému přístroji, a proto doběhla s časem 79,26 s. Druhá štafeta měla neplatný pokus po technických problémech na třetím úseku.

„Po dvou disciplínách jsme tedy obsadili průběžné 13. místo. Nálada v týmu byla hodně špatná. Ale i přesto jsme se snažili koncentrovat na nedělní požární útoky. Věděli jsme už předem, že první dvě disciplíny budou pro nás těžké a že nemůžeme bojovat s atlety, kteří dávají šestnáctkové časy na 100 metrů překážek," konstatoval Martin Zeman.

Doménou Dalovských jsou požární útoky

Na vítězství v disciplíně se celý rok připravovali. V neděli ráno bylo velkým soupeřem počasí, které připravilo foukající protivítr a slunce svítící přímo do očí závodníků. Výkony jednotlivých družstev tak nebyly nijak zázračné.

„Naši muži na první pokus předvedli útok s časem 33,95 s, což nás moc netěšilo. Sedli jsme si s chlapy rychle nad videozáznamy z našeho pokusu a rozebrali hlavní chyby, kterých bylo třeba se vyvarovat. Musím podotknout, že naši muži mají jednu úžasnou vlastnost, a to když se jim řekne, kde byla chyba, oni ji po druhé neudělají," uvedl starosta sboru. A tak ten druhý pokus výrazně zlepšili.

Čas 27, 19 vteřin je o dvě setiny posunul na první příčku v požárním útoku. „Musím říct, že to byly nervy do poslední chvíle, neboť běželo ještě dalších pět družstev, která mohla ještě náš čas překonat," přiznal Martin Zeman.

Celkově Dalovy obsadily slušné 8. místo. Domů dovezli zlaté medaile a obrovský skleněný putovní pohár za nejlepší požární útok v ČR.