„O možnost uspořádat celorepublikový ples jsme ústřední kancelář Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska žádali už před třemi roky. Vloni  se uskutečnil v Plzni. Předtím ve východních Čechách   a na Moravě,"   vysvětlil Josef Páv, starosta okresního sdružení.

Z Benešova poputuje plesová štafeta příští rok opět na Moravu, pravděpodobně do Uherského Brodu.

„Na Benešovsku je už třetí v pořadí. V roce 2006 se konal také na Karlově a o dva roky později, protože stav objektu centra už nebyl vyhovující, v kulturním domě v Týnci nad Sázavou," podotkl Josef Páv.

Celorepublikový ples hasičů v KD Karlov se uskuteční v sobotu 1. března od 20 hodin.

Oficiality –  přivítání hostů, mezi nimiž je pozvaný republikový starosta hasičů Karel Richter, středočeský hejtman Josef Řihák, zástupci generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru či představitelé benešovské radnice, bude velmi krátké.

Aby bylo dostatek času na zábavu, k níž zahraje dvojnásobný vítěz ankety Deníku „Benešovský Otík", vlašimský dechový orchestr Sebranka, jehož bude střídat skupina Unisono a do hitových melodií přeladí účastníky  temperamentní  zpěvačka Heidi Janků.

K dispozici je jen 530 vstupenek s místenkami.

„Pro větší komfort hostů při  tanci, společenských setkáních i občerstvení dáváme k dispozici pouze 530 vstupenek. Tak, aby měl každý příchozí zajištěné místo k sezení," upozornil starosta hasičů Josef Páv.

Na plese v KD Karlov se, kromě evropské hasičské Miss Ivy Šímové, která se ujme moderování,   objeví také účastnice a vítězky hasičských krajských, národních i mezinárodních soutěží krásy.