Část ze zhruba 50 majitelů a spoluvlastníků polí, luk, zahrad  i mokřin navržený obnos 30 korun za plošný metr akceptovalo. Nejzarytějšího odpůrce  stavby Václava Houdka, který má farmaření na  rodinných pozemcích mezi Olbramovicemi a  částí Městečko jako druhé zaměstnání, rozčílil.

„Vyhrožují vyvlastňováním a přitom nás chtějí okrást. Poslali návrh kupní smlouvy s údajně o sto procent navýšenou cenou. Podle znaleckého posudku. Já mám také znalecký posudek na pozemky, ale ten je ohodnotil na čtyřnásobnou cenu oproti původní," argumentoval Václav Houdek. „Když chtějí nuceně vykupovat a  být agresivní, mají to mít. Poslal jsem jim návrh zpátky a podám na jejich znalecký posudek žalobu," zdůraznil farmář.

Jeho necelých čtyři tisíce  metrů čtverečních půdy  pro přeložení mezinárodního silničního tahu nezbytně investor potřebuje.  Stejně tak jako srovnatelnou výměru v majetku obce Olbramovice.

Její zastupitelstvo avšak nabídku na 30 korun za metr vyslyšelo a  před necelými dvěma týdny prodej Ředitelství silnic a dálnic ČR odsouhlasilo.

Mezi vlastníky pozemků, kteří s prodejem země  otáleli, byla i rodina starosty  obce Pavla Pohůnka, což mu  zastánci stavby silniční přeložky dlouho zazlívali.

„Smlouvu s ŘSD jsme podepsali a odeslali," uvedl starosta Pohůnek.