„Dobrovolnice jsou  ubytované v prostorách fotbalových kabin a v Mezně stráví dva týdny. Hlavním cílem jejich pobytu v obci bude navázání kontaktu s místními a sdílení informací o svých kulturách. Z tohoto důvodu pomohou s organizací a realizací dětského dne, připraví si prezentace o svých zemích a životě v něm. Také navštíví žáky ZŠ v Miličíně a v Borotíně i také studenty VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí. Dobrovolnice však také čeká manuální práce. Pomohou obci Mezno s vyčištěním obecních lesů po těžbě," vysvětlila vedoucí projektu Lenka Veverková.

Ve volném čase budou mladé brigádnice  poznávat místní okolí. V plánu je výlet do jednoho z větších měst regionu, fotbalový nebo volejbalový zápas smíšených družstev dobrovolníků i místních obyvatel, mezikulturní večer, výlet na kolech, táborák a různé hry a volnočasové aktivity. Projekt je zaměřený jak na kontakt s místní krajinou, tak na kontakt s místním obyvatelstvem.

„V úterý budou v Centru odborné přípravy v Sezimově Ústí i ve městě Tábor a na čtvrteční večer je plánované posezení s místními lidmi v Mitrovicích," upřesnila Iva Vančurová, která zastupuje partnera pobytu dobrovolnic ze zahraničí, obec Mezno.

Internacionální brigáda se letos v Mezně uskutečňuje  již popáté a především díky poslednímu ročníku mu předchází velká očekávání. „Doufejme, že se vyplní a pátý ročník bude přínosný pro všechny zúčastněné," dodala Lenka Veverková.