Při víkendové mezinárodní volbě krásných hasiček v polském městě Šmigiel vítězila v konkurenci Češek, Slovenek, Maďarek a Němek domácí dívka.

Ale to v historii soutěže není pravidlem. Naopak.

Většinu titulů  královen krásy posbíraly  dívky  z Benešovska.

„Družstvo vranovských seniorů zastupovalo hasiče již po několikáté. Volbu Miss jsme nikdy nevynechali a přivezli  jsme vždy hezké trofeje. Dvakrát  první vicemiss  a šestkrát Miss hasička  EU,"  uvedl Josef Páv, starosta benešovského okresního sdružení. 

Ten jí také, když se dozvěděl, že se Kristýna Hrodková ze Sboru dobrovolných hasičů Vranov chystá do Polska jen na výlet, vyzval aby se volby královny krásy zúčastnila.

Absolventku  středního odborného učiliště obor automechanik  při vystupování na pódiu prý nic nepřekvapilo. Už předem se vyptávala loňské Miss EU Markéty Járkové, co jí čeká.

Nejčerstvější hasičská první vicemiss EU 2014 Kristýna Hrodková, měla štěstí, že si včas při své výšce pro soutěžní tanec zajistila partnera, s nímž dokonce měla před disciplínou možnost trénovat.

To loňská královna evropské hasičské krásy  Markéta Járková z SDH Heřmaničky nemohla a porota jí tehdy připravila horké chvilky.

„Myslela jsem, že rozhovor s moderátory  bude těžší. Ale nakonec to bylo jednoduché, protože se ptali co dělám, jakou mám školu a jaké jsou mé zájmy," konstatovala Kristýna Hrodková, která o víkendu ani nedoufala, že by při volbě Miss nějakou šerpu získala.

„Nevím, jestli porotu překvapilo, že jsem automechanička. To jsme nevnímala, Ale pak se mě diváci chodili ptát, zde skutečně dobře rozuměli, že opravuji auta," smála se vranovská dívka, který se o vozidla podle svým vzpomínek zajímá od mala a nyní se po  skončení školy připravuje  na nástup do zaměstnání. Jako prodavačka a fakturantka náhradních dílů.

Do hasičské soutěže o titul královny krásy však devatenáctiletá Kristýna Hrodková nespadla úplně  zčistajasna.

Vloni na jaře se zúčastnila castingu pro volbu královny krásy při květnovém Hasičském dni na Konopišti. Ale porota ji do finále nevybrala.

„Před Polskem jsem začínala od nuly. Tehdy jsem s sebou na casting nic nepotřebovala. Ale teď jsem sháněla a zkoušela šaty, kompletní uniformu, doplňky. Zjišťovala, co si všechno zabalit sebou, připravoval jsem se, co budu říkat," upřesnila letošní evropská hasičská 1. vicemiss.