Studentky z Itálie, Francie a Jižní Koree, k nimž se v pondělí ještě přidala dívka z Ruska, spolu s jediným zástupcem Turecka včera navštívili v Borotíně mateřskou a základní školu, dnes je čeká návštěva střední školy v Sezimově Ústí, ve středu MŠ a ZŠ Miličín. Ve čtvrtek mají volno a budou se připravovat na páteční mezinárodní večer včetně rautu v Mitrovicích.

„V sobotu je čekají Hry bez hranic v Libenicích, v neděli dětský den Přivítání léta s hasiči a v pondělí regionální setkání v Mezně včetně výstavy Dobrovolnictví v ČR," uvedla místní koordinátorka Iva Vančurová.

Workcamp vedou sestry Barbora a Lucie Obadálkovy

„Už jsem jeden workcamp vedla před dvěma roky v Uherském Ostrohu. Byl zaměřený na práci s dětmi. Účastnila jsem se také dobrovolnické aktivity ve Francii," nastínila Lucie Obadálková, jejíž sestra Barbora je vedoucí letošního projektu v Mezně.

„Na pátek do Mitrovic připraví dobrovolníci mezinárodní večeři a pak i pro pondělní prezentaci v Mezně, kam přijede karavan organizace INEX, která zaštiťuje dobrovolnické organizace v republice," upřesnila Lucie Obadálková, studující speciální pedagogiku v Brně.