Organizátorům tankového dne, který se v lešanské aréně konal po třinácté, v sobotu přálo. Letní slunečné počasí bez oblačnosti dovolilo zahájit program již několik sezón slibovaným a pro špatné počasí odkládaným průletem vojenského transportního letadla C-295M Casa doprovázeného dvěma švédskými víceúčelovými proudovými bojovými letouny JAS-39 Gripen. Švédské stroje výrobce Saab podtrhly téma letošního zakončení sezóny ve vojenském technickém muzeu. 

Ústředním tématem sobotního tankového dne v Lešanech byla dokončená výměna exponátů mezi českými a švédskými vojenským historickými institucemi, kterou vojenští historici připravovali déle než dva roky.

V 10.30 zahájení programu uvedly letouny Casa a Gripen, po jejichž průletu na počest přítomné švédské ambasadorky severská státní hymna a po ní česká.

Po čestné salvě vyjel na exhibici z lešanské sbírky švédský předválečný tančík, zkompletovaný na bázi českého výrobku Praga a pásový transportér, které kdysi kupovalo Československo ze Švédska pod krycí záminkou, že je potřebuje na dovybavení horské služby.

Výměnu exponátů ocenil i ministr obrany Martin Stropnický, který po vystoupení ze švédského vojenského radiovozu Volvo 915 neopomněl tisíce návštěvníků ujistit, že ví, že dorazili do Lešan podívat se na dynamické ukázky techniky a ne poslouchat projevy.