Máte možnost v Mezně sledovat Euro a dění ve světě?

Tady spolu žijeme a zabýváme především tím, co jsme dostali za úkol. S prací v lese a  přípravou besed. Euro my, co máme rádi fotbal včetně mě a několika dalších,  sledujeme. Partnerská organizace nám zařídila bezdrátový internet. Kdykoliv se chce dozvědět novinky ze světa, má možnost. I když  teď dva týdny žijeme trochu ve svém světě.

Sledoval jste vzájemný duel Čechů a Řeků ve skupině?

Při duelu Česko – Řecko jsem fandil Čechům. Český fotbal znám přeci jenom lépe. Řekové nehráli špatně, na to že porazili Rusko, což nikdo nečekal.  V pátek  jsem na zápas Německo – Řecko koukal na půl oka, protože jsme byl zaneprázdněný přípravou dětské dne v Mezně.  Výsledkem  jsem byl zklamaný, ale Němci mají vynikající mužstvo.

Jak jste se ocitl na České Sibiři?

Jsem z Prahy. Přes organizaci Inex jsem už jako dobrovolník vyjel na worldcampy do zahraničí. Než jsme dorazil do Mezna, vrátil jsem se z ročního pobytu v Anglii, kde jsem učil francouzštinu a češtinu na střední škole. Chtěl jsem zůstat v Čechách, ale zároveň se setkávat s lidmi z cizích krajin a uplatnit, co jsem se naučil v Anglii. Tam jsem představoval  naši zemi tamním lidem.  Ideální volbou bylo stát se vedoucím dobrovolnického projektu.

Tady v Mezně jde čtrnáctidenní pobyt ještě  lépe, než jsme předpokládal. Předtím se  podobný projekt tady uskutečnil  čtyřikrát. Organizace Inex-SDA to chtěla trochu pozměnit a zahraniční dobrovolníky více přiblížit občanům Mezna a okolích vesnic. Minulou středu jsme uspořádali v Mitrovicích a v pátek  v Mezně v hospodách besedy, které  se nádherně vydařily. Stala se krásná věc,  že s dobrovolníci rozpustili mezi lidi v hospodě a povídali si, vyměňovali si názory.  Od politiky po oblíbená jídla.