„Po bouřce bylo olik událostí, že takový počet zásahových jednotek k dispozici nemáme. Dobrovolné sbory jezdily celý večer," konstatoval Jiří Černovský, velitel benešovské požární stanice, který tráví  dovolenou výjezdy spolu s votickými dobrovolnými hasiči.

„V pondělí před 19. hodinou jsme vyjížděli až na dálnici D3, kde u benzinové čerpací stanice ulétla střecha přístavku a přeletěla do protisměru, kde se zastavila o protihlukovou stěnu. Místo jsem zajistili proti případné dopravní nehodě a předali k označení a úklidu silničářům. Hned vedle na silnici do Mitrovic popadalo tolik stromů, že si hasiči přivezli svoje motorové pily, aby množství překážek zvládli odklidit,"  upřesnil Jiří Černovský.

S odklízením stromů spadlých na železniční trať mezi Ješeticemi a Střezimíří, kvůli nimž bylo poškozené trolejové vedení  a vlaky do úterního odpoledne nejezdily, hasiči z Benešovska nepomáhali. To je záležitost drážních hasičů Hasičského záchranného sboru Správy železniční dopravní cesty.

„My můžeme jenom do jejich příjezdu učinit prvotní opatření, například zabránění vstupu osob do postiženého prostoru. Jen drážní hasiči jsou odborně způsobilí zasahovat v dosahu  trolejového vedení a mají vybavení pro jeho zkratování," vysvětlil major Černovský.

Skutečný počet zásahů jednotek obcí a podniků bude známý až za několik dní.

Hasičský záchranný sbor eviduje události v regionu podle oficiálních hlášení oznamovatelů. Některé z nich mohou ale být duplicitní (jeden spadlý strom hlásí dva telefonující a přitom udávají rozdílné místní názvy lokality).

Nebo naopak se dílčí hlášení o výjezdech vesnických jednotek požární ochrany k čerpání zatopených sklepů nebo řezání spadlých větví  ve jejich   vlastním hasebním obvodu   zapisují do evidenčního systému až po několika dnech, kdy velitel zásahu Sboru dobrovolných hasičů vyplní „žluťák" (dvojlist formátu A4 s desítkami kolonek s údaji o počtu zasahujících hasičů, časech, použité výstroji a výzbroji, vozidlech, popisu činnosti, popř. návrzích na další opatření) a pak ho pošle  na požární stanici.