Hned odpoledne na něm kulturní program a rozsvícení vánočního stromu před radnicí zahájil advent. Jako poděkování za trpělivost občanů při omezeních. Revitalizace nebyla bez obtíží.

„Archeologický průzkum zapříčinil téměř čtyřtýdenní zdržení. Měli jsme původně náměstí otevírat 4. listopadu. Termín jsme museli prodloužit. Objevily se nálezy, o kterých jsme ani netušili, že by tady mohly být. V době středověku zde nebylo centrum města, ale zástavba. Tekly tudy potoky, třikrát domy vyhořely,” konstatoval místostarosta Tomáš Válek.

Od prázdnin byl provoz kvůli stavbě omezený. „My jsme striktně neudělali z celého náměstí staveniště. Je tady lékárna, městský úřad, sídlí tady důležité instituce a řada provozoven. Postupovali jsme po etapách, o to byla revitalizace pro všechny zúčastněné složitější. Ale ani při jedné z nich nebylo náměstí uzavřené tak, že by bylo mrtvé,” uvedl místostarosta.

Omezený pohyb lidí a znemožnění parkování na náměstí pocítily provozovny.

„Máme signály od podnikatelů, ale je jich minimum, že by rádi dostali kompenzaci za dobu, kdy jim údajně poklesly tržby. To ale bude předmětem jednání,” vysvětlil Tomáš Válek s tím, že v domech ve vlastnictví města, v nichž jsou provozovny, lze uvažovat o snížení nájmu po dobu rekonstrukce. Rozhodnout o úlevách musí rada města.