Cestující z osobních vlaků i rychlíků převáží ve dne i v noci náhradní autobusy. Větší skupiny osob se však do nich nemusí dostat.

„S ohledem na počet autobusů náhradní dopravy je nutno u skupinových přeprav cestujících (turistické akce, školní výlety) nahlásit požadavek na přepravu. Ten je nutno uplatnit alespoň dva pracovní dny předem,” upozornily České dráhy s odkazem na své kontaktní centrum na telefonu 840 112 113 nebo emailem na info@cd.cz.

Další omezení platí i pro přepravu spoluzavazadel, především jízdních kol, jež se převáží v přívěsu za rychlíkovým autobusem. Ten má omezenou kapacitu na pět kusů.

Dálkovým cestujícím mezi Prahou a Českými Budějovicemi doporučuje dopravce využívat rychlíky jedoucí přes Beroun, Příbram a Písek. Jejich jízdní doba je sice o necelou půlhodinu delší, ale bez nepohodlných přestupů.

Rekonstrukční práce ve stanici Olbramovice, kde stavbaři zřizují propojení mezi nově položeným kolejištěm u ostrovního nástupiště a vybudovanou přeložkou směrem do Votic i stávající tratě do Tomic, i nadále blokují provoz motorových vlaků do Sedlčan. Tam si cestující musí dávat pozor na dřívější odjezd náhradních autobusů.