VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opuštěný železniční most už zmizel

Voticko /FOTOGALERIE/– Na stavbě 4. železničního koridoru mezi Benešovem a Voticemi montážní práce pokračují i lednu, i když vzhledem ke klimatickým podmínkám není možné plné rozvinutí všech pracovních postupů. Zemní a montážní práce u výpravní budovy stanice Olbramovice jsou plánované do 14. května. První vlak po nové koleji do Bystřice projede 25. srpna.

9.1.2012
SDÍLEJ:

Přestavba stanice Olbramovice pokračovala i v neděli, když padala z nebe voda se sněhem. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

„Hlavní práce pokračují převážně v tunelech Zahradnickém, Tomickém a Tomickém II. Dále se provádí zemní práce při rekonstrukci kolejové skupiny železniční stanice Olbramovice, blíže ke staniční budově, plánované do 14. května letošního roku,“ informoval Pavel Halla ze Správy železniční dopravní cesty.

Pokračuje se rovněž na stavbě podchodu, železničním propustku a upravovaném mostním objektu v Olbramovicích, které je nutné dokončit v předstihu před montáží železničního svršku.

V Zahradnickém tunelu pokračují převážně práce na předštěrkování obou kolejí. V Tomickém I a v Tomickém II tunelu stavbaři pokládají multikanály a zpětně zasypávají portálové úseky. Firmy podílejících se na vybavení tunelu – zřizováním závěsů pro trakční vedení, osazováním součástí zabezpečovacího systému, stejně jako montáží vedení pro osvětlení tunelu také nepřerušily práce.

Pracovníci stavby pokračují také v pracích na mostních objektech. U silničního mostního objektu na úseku Tomice – Bystřice, který bude sloužit v rámci přístupové komunikace pro záchrannou a zdravotní techniku, postupně tuto stavbu dokončují.

„V následujícím období budou, kromě ostatních, nadále pokračovat práce ve výluce sudé kolejové skupiny v Olbramovicích. Zejména pracemi na mostních objektech a železničním spodku, stejně jako na zakládání protihlukové stěny lemující železniční trať a chránící obyvatele obce od hlukové zátěže přilehlé trati,“ doplnil mluvčí investora ke stavbě za více než 8,04 miliardy korun.

Demontáž ocelové části opouštěného železničního mostu přes silnici I/18 je téměř hotová a práce se nezastavily ani na zcela přestavovaném a rozšiřovaném železničním mostu přes silnici III/11447 z Olbramovic na Božkovice.

Autor: Ladislav Jerie

9.1.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Druhý den voleb do poslanecké sněmovny - Chotouň
110

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Výstavu historických fotografií zhlédli zájemci v louňovické galerii.
26

Historické fotografie vystavili v louňovické galerie

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Sociální sítě, ulice, hospody i obýváky jsou plné nechápavých komentářů. Jak mohl vyhrát Babiš? Okamura? Piráti? Co jsme to za lidi? Jenže tohle je svět kolem nás. Říká se tomu demokracie.

Braný vymazal Koštíře a Nespeky přivezly domů tři body

Semice – Ve fotbalovém Krajském přeboru vyhrál nováček z Nespek (čtrnáctý v tabulce) důležitý zápas v Semicích (patnácté), když mu ke třem bodům pomohl vlastní brankou v prvním poločase Bříza.

Nádvorník loupil ve Vlašimi

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi nastoupili ve Fortuna národní lize proti Táborsku, které vede bývalý trenér hráčů zpod Blaníka Roman Nádvorník a ten je nepotěšil, když si domů odvezl bod a ještě naříkal, že je to málo. „Měli jsme mít tři, ale to by Musiol musel proměnit sólo za stavu 2:1,“ zlobil se trenér Táborska Roman Nádvorník. Vyhrát chtěl i domácí kouč. „Bod je málo. Většinu zápasu jsme měli herní převahu, ale selhali jsme v obranné fázi, kde jsme si nepohlídali standardní situaci a rychlé protiútoky Táborska,“ byl zklamaný Petr Havlíček.

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Velké Přílepy – Nechceme, nechceme. Shodné odpovědi poskytli svým radnicím obyvatelé dvou obcí v blízkosti metropole, kteří v referendech se závazným výsledkem konaných souběžně s parlamentárními volbami dostali příležitost vyjádřit se k zamýšleným stavebním záměrům. A nezůstalo to bez ohlasu, který ještě může mít dohru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení