„Benešovská požární stanice převzala od výrobce po standardních provozních zkouškách nový zásahový automobil CAS 30 - S3VH,” konstatovalvelitel požární stanice Jiří Černovský s tím, že označení znamená automobilová cisterna s vysokokapacitním hašením 3000 litrů za minutu na speciálním podvozku Tatra v terénním provedení a s kabinou shodnou s vojenskou verzí vozidla.

„Strojníci ze všech tří směn nyní s Tatrou absolvují v běžném silničním provozu kondiční jízdy, aby si osvojili ovládání a osahali řízení,” vysvětlil velitel stanice. Po absolvování „záběhu” nasadí hasiči novou cisternu do ostrých výjezdů až koncem prosince. „Nejradši už na Vánoce,” upřesnil Jiří Černovský.

Oproti téměř čtvrt století staré dosluhující Tatře 815 má nová cisterna díky konstrukci nižší těžiště a pojme o kubický metr požární vody více.

Plně vyzbrojené vozidlo veze 9000 litrů vody a 600 litrů pěnidla. V bočních schránách jsou uložené dýchací přístroje pro tříčlennou posádku, vyprošťovací nářadí, ventilátor, vysokotlaká hadice, standardní hadice „B” a „C”, elektrocentrála a plovoucí čerpadlo. Na střeše je k dispozici po nasazení nástavce lafeta.