Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Méně pohyblivé osoby mají nárok na univerzální klíč

Benešov – Dobrá zpráva pro méně pohyblivé osoby. Radnice, přesněji její odbor sociálních věcí a zdravotnictví, má k dispozici zdarma téměř 300 Euroklíčů.Ty umožňují jejím držitelům používat v celé Evropě bezplatně bezbariérové toalety na úřadech, nádražích, na veřejných záchodcích, v kulturních zařízeních i v přepravních terminálech.

31.1.2012
SDÍLEJ:

Euroklíče jsou k dispozici v kanceláři č.206 odboru sociálních věcí a zdravotnictví ve 2. patře budovy „B“ benešovské radnice na Masarykově náměstí. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

„K dispozici jsou pro držitele průkazek TP, ZTP, ZTP/P, diabetiky, stomiky a onkologické pacienty ze Středočeského kraje. Klíče se distribuují zdarma uvedeným cílovým skupinám s podmínkou, že musí prokázat, že spadají do vyjmenovaných skupin a mají trvalé bydliště na území Středočeského kraje,“ informovala Soňa Vanhoecke z benešovského městského úřadu.

Euroklíče umožňují také méně pohyblivým lidem ovládání výtahů, svislých a schodišťových plošin. „Zdravotně postižení občané o Euroklíče projevují velký zájem,“ uvedla vedoucí odpovědného odboru Iveta Turková.

Při první vlně instalací Eurozámků na záchodech ve veřejně přístupných objektech byly klíče pro zdravotně postižené zdarma. Potom se za ně platil poplatek a bylo možné požádat jen o jeho zapůjčení, například při cestování.Nyní jsou opět zdarma.

Seznam záchodů s Eurozámky: Benešov – čerpací stanice Čepro, Vlašimská ul.; budova ČSSZ, Nádražní ul.; OD Kaufland, Červené Vršky; čerpací stanice ÖMV, Červené Vršky; úřad práce, Dukelská ul.; železniční stanice ČD;

Čerčany – železniční stanice ČD;

Olbramovice – železniční stanice ČD;

Týnec nad Sázavou – čerpací stanice Čepro, Pražská ul.;

Vlašim – městská knihovna, ulice Na Tenise ; městský úřad , ul. Jana Masaryka; železniční stanice ČD

Autor: Ladislav Jerie

31.1.2012
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

KRIMI MIX: Osmatřicetiletý muž zmizel, objevil se za 3 dny

David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

Vlašim – Vlašimský zámek bude ve čtvrtek 19. října patřit opernímu zpěvu. Od 19 hodin zde vystoupí pěvec Jakub Pustina a vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu Jihlava 2017. Kromě Vlašimi budou mít podobnou příležitost už jen posluchači v Pelhřimově, Kuřimi, Dolní Cerekvi a Kraslicích.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Benešov - Představujeme vám dvě třídy ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice.

Týnec a stavební firma se viní ze šlendriánu

Týnec nad Sázavou – Vzájemné obviňování města Týnce a firmy Dakastav ze Starého Města na Uherskohradišťsku ze šlendriánu, stálo na začátku sporu investora přístavby školy a jejího zhotovitele.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení