„K dispozici jsou pro držitele průkazek TP, ZTP, ZTP/P, diabetiky, stomiky a onkologické pacienty ze Středočeského kraje. Klíče se distribuují zdarma uvedeným cílovým skupinám s podmínkou, že musí prokázat, že spadají do vyjmenovaných skupin a mají trvalé bydliště na území Středočeského kraje,“ informovala Soňa Vanhoecke z benešovského městského úřadu.

Euroklíče umožňují také méně pohyblivým lidem ovládání výtahů, svislých a schodišťových plošin. „Zdravotně postižení občané o Euroklíče projevují velký zájem,“ uvedla vedoucí odpovědného odboru Iveta Turková.

Při první vlně instalací Eurozámků na záchodech ve veřejně přístupných objektech byly klíče pro zdravotně postižené zdarma. Potom se za ně platil poplatek a bylo možné požádat jen o jeho zapůjčení, například při cestování.Nyní jsou opět zdarma.

Seznam záchodů s Eurozámky: Benešov – čerpací stanice Čepro, Vlašimská ul.; budova ČSSZ, Nádražní ul.; OD Kaufland, Červené Vršky; čerpací stanice ÖMV, Červené Vršky; úřad práce, Dukelská ul.; železniční stanice ČD;

Čerčany – železniční stanice ČD;

Olbramovice – železniční stanice ČD;

Týnec nad Sázavou – čerpací stanice Čepro, Pražská ul.;

Vlašim – městská knihovna, ulice Na Tenise ; městský úřad , ul. Jana Masaryka; železniční stanice ČD